Arvamus

Poliitikud, mida te senimaani tegite? (4)

Kristjan Roos, toimetaja, 14. veebruar 2019, 17:14
Ilusaid sõnu ja numbreid kuulis kõigilt erakondadelt.Foto: Robin Roots
Valimislubadusi lugedes tuleb lausa rõõmupisar silma, sest tundub, et kohe-kohe, pärast 3. märtsi saabub lõpuks ometi õnn kogu rahva õuele.

Sel nädalal andsid erakondade haridusvaldkonna kõneisikud aru muu hulgas õpetajate palkade teemal. Kuigi tõele au andes tuleb tunnistada, et õpetajate palk ongi aasta-aastalt tõusnud, pole see jätkuvalt noorte potentsiaalsete õpetajaks hakkajate jaoks ahvatlev. Probleem on aga tõsine, sest nagu kirjutas Postimehes keelemees Martin Ehala: lähema 15 aasta jooksul peaks uuenema pool Eesti õpetajaskonnast, aga praegu on ülikoolide õpetajakoolituse läbinud vaid 55 protsenti vajaminevast.

Kui jääda uskuma poliitikute lubadusi, võiksid õpetajad (ja muidugi paljude teiste elualade esindajad) aga järgmiseks aastaks juba vaat et soojamaareisi broneerida. Õhtuleht küsis, kui suur on õpetaja miinimumpalk aastal 2023. Keskerakond ja sotsid vastasid kui ühest suust, et vähemalt 2000 eurot. Ilusaid sõnu ja numbreid kuulis kõigilt erakondadelt, näiteks Eesti 200 pakkus välja, et õpetajate palk on nelja aasta pärast 1,5-kordne Eesti keskmisest palgast.

Oot-oot, aga kas praegu ei ole mitte võimul Keskerakonna, sotside ja Isamaa koalitsioon ning kas mitte aastaid ei olnud meil peaministri partei Reformierakond? Kuuldes kõike seda ilusat, tekib paratamatult küsimus, miks seda nüüd äkki lubatavat pole juba varem ära tehtud.

4 KOMMENTAARI

t
tiit 15. veebruar 2019, 10:34
hakka või USKUMA OORAVATE kallas tugeva pundiga randjärv+siim+michail+rõivas+ligi+tagatuba rosinatega+randalu KÕIK 17a r-a-h-a KANTIMIS ´´KOGEMUSTEGA ???
p
Poliitik 14. veebruar 2019, 18:29
Monulesime hea pakga ja pehme tooli peal.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee