Värsked Tallinna uudised

GALERII | T1 Mall of Tallinna katusele kerkiv vaateratas on valmis (10)

Toimetas Katrin Rohtla, 9. veebruar 2019, 12:26
Foto: Super Skypark
Tallinna uus maamärk – kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinna katusele kerkiv Super Skyparki vaateratas sai Hollandi tehases valmis. Esimene pidulik sõit toimub juba aprillis.

Vaateratas, mis ulatub keskuse katusele 120 meetrini merepinnast, on Hollandi tehases valmis saanud. Kinnitust selle kohta lisavad tootja Mondiali Rides’i hoovil tehtud värsked pildid.

„Kontrollisime põhjalikult konstruktsiooni ja dokumentatsiooni ning viisime läbi tehnilised katsetused ja veendusime, et vaateratas on töökorras,“ kommenteeris tehnilist järelevalvet teinud Inspecta Estonia OÜ seadmekontrolliosakonna juhataja Aleksander Iivanainen. 

“Vaateratas ei muuda mitte ainult meie keskuse vaid kogu Tallinna ägedamaks kohaks, kuhu nüüd ka turistidel on põhjust jääda päev kauemaks ja võtta kaasa kogu pere,” leiab Pro Kapital Grupi juhatuse liige Allan Remmelkoor, et väga lahe on näha, kuidas kunagiveidi hulluna tundunud idee nüüd reaalsuseks saab.

Super Skyparki meelelahutuskeskuse operaatorfirma juhi Alar Kajari sõnul algab peagi vaateratta transport Tallinna ja selle kokkupanek siin.

“Täpset avamiskuupäeva veel välja ei reklaami, aga usume, et aprillis saame juba esimese piduliku sõidu teha,“ lisas Kajari.

Foto: Super Skypark

27 gondliga vaateratas on hiljuti Peteburi maantee alguses avatud T1 Mall of Tallinna uudse meelelahutust ja kaubandust siduva kontseptsiooni üks oluline lüli. Tegemist on esimese keskusega Euroopas, mille katusele on maamärgiks ja meelelahutusatraktsiooniks paigaldatud vaateratas. Ka maailmas on teada vaid viis sarnast keskust, mis kõik asuvad Aasias. 

Vaateratta kütte ja konditsioneeriga varustatud gondlitesse mahub kuus inimest. Lisaks on vaaterattal ka üks VIP gondel romantikutele.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee