Värsked Tallinna uudised

Täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada saavad linlased tasuta kasutada (1)

Linnaleht, 7. veebruar 2019, 17:51
Eelmisel nädalal avatud Härma kiiruisustaadion on Eesti esimene kiiruisutamise jaoks ehitatud täismõõtmetes uisuovaalFoto: Erki Parnaku
Nädal tagasi Tallinnas Härma staadionil (Härma 14) avatud Eesti esimese täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada saavad linlased sel hooajal tasuta kasutada.

„Kellel on oma uisud, ei pea midagi maksma. Kellel uiske ei ole, saab need tasu eest rentida,“ märgib Linnalehele staadionit haldava Pirita spordikeskuse direktor Priit Aunroos.


Tema sõnul tehti nädala keskpaigas viimaseid pingutusi, et saaks loodusliku jääga kaetud 400 meetri pikkuse ovaali linnarahvale avada. „Rada on valminud ja me hooldame seda, aga uisulaenutusega läheb veel mõni päev aega. Kui kõik hästi läheb, siis vast saame nädalavahetuseks valmis. Suurem probleem on saabuvate sulailmadega, mida ilmateade lubab, ning kui see info tõele vastab, siis peame vaatama, mis see uisurajaga teeb ja kas kannatab inimesi peale lasta. Praegu selle kohta kogemus puudub,“ lisab Aunroos.

Härma staadioni kiiruisustaadioni avamine on nii Tallinna kui ka kogu Eesti jaoks ajalooline: staadion on Eesti esimene kiiruisutamise jaoks ehitatud täismõõtmetes uisuovaal.

Tallinna Kiiruisuklubi treeneri Mart Markuse sõnul lubavad Tallinnas kiiruisutamisega tegelemiseks loodud võimalused astuda treeningutes suure sammu edasi.

„Meie senised võimalused Tallinnas ala harrastada piirdusid suuresti hokiväljakul short track’i formaadis treeningutega või siis järvede jääl matkamisega. Võimalus treenida täismõõtmetes uisuringil, kus ka kurvide raadiused vastavad reeglitele, on sportlaste jaoks ülimalt oluline nii tehnika õppimisel ja lihvimisel kui ka mahutreeningute läbiviimisel,“ räägib Markus. „Raja kvaliteet on hea. Kuniks külmad püsivad, kasutame Härma staadioni oma peamise treeningpaigana. Loodan, et tänu loodud võimalusele lisandub ka selle ala harrastajaid.“

Härma staadioni uisuring jääb koolipäevadel peamiselt Lasnamäe vene gümnaasiumi ja teiste piirkonnas asuvate koolide õpilaste kasutusse. Uisuklubide treeningute läbiviimiseks koostatakse graafik.

Operatiivset infot uisuraja kasutamisaegade, pakutavate teenuste ja raja olukorra kohta peaks juba lähiajal leidma Pirita spordikeskuse kodulehelt piritaspordikeskus.ee ning Härma staadioni infotahvlilt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee