Linnaleht

Kes hakkab Tammekas algaval hooajal Koskori asemel väravaid lööma? 

Kristjan Roos, 7. veebruar 2019, 17:42
Tristan Koskor oli eelmise hooaja jalgpalli Eesti meistriliiga üks paremaid mängijaid. Väga suure tõenäosusega jätkab ta karjääri Indoneesias. Pildil 2017. aasta hilissügisel kohtumisel Floraga.Foto: Alar Truu
Tartu Tammeka fännid said eelmise nädala lõpus üheaegselt uudise, mis neid paitab ja kurvastab: klubi eelmise hooaja parim mängija Tristan Koskor hakkab mängima Indoneesia meistriliiga klubis Padang Semen.

Mullu parima eestlasest ründajana Eesti meistriliigas 21 väravat löönud Koskor pole seega muljet avaldanud ainuüksi Eesti koondise peatreenerile Martin Reimile – kes on teda koondisesse kutsunud –, vaid 23-aastast jalgpallurit on märgatud Eestist kaugemalgi. Tammeka fännidele annab see uudis aga teadmise, et ka Tartu klubist võib otse arvestataval tasemel välisliigasse pallima minna. Kuid muidugi mõista paneb Koskori lahkumine kukalt kratsima nii Tammeka peatreeneri Kaido Koppeli kui ka klubi poolehoidjad. Kes küll hakkaks sel hooajal väravaid lööma, küsivad fännid põhjendatult.


Peatreener Koppel rõhutab kohe algatuseks, et praeguse seisuga ei ole Koskor klubi siiski veel vahetanud. „Esialgu peab ta läbima Indoneesias meditsiinilised testid,“ täpsustab peatreener. Samas kinnitab ta, et Koskori asendamiseks on Tammekal paar mängijat välja vaadatud, aga sellest räägitakse täpsemalt siis, kui aeg on küps. „Peale selle on meil oma noortesüsteemist peale kasvamas häid ründava iseloomuga mängijaid,“ märgib Koppel enesekindlal toonil. Peatreeneri sõnul loodetakse uueks nädalaks lukku saada ühe tasemel kaitsemängija liitumine. Ideaalis tahab Tammeka tänavuse hooaja lõpliku koosseisu paika saada järgmise kahe nädalaga.

Mingi, aga kindlasti mitte väga tõsise pildi Tammeka hooajaeelsest seisust annavad mängud Lilleküla jalgpallihalli taliturniiril. Tammeka on seal võitnud 2:1 Paidet, aga kaotanud 1:2 Nõmme Kaljule, 0:2 Narva Transile ja 0:5 I Levadiale. Laupäeval kell 15 kohtub ta Floraga.

„Ettevalmistusperioodi märksõnaks on olnud kohanemisvõime. Kuna loodusele vastu ei saa, siis on meie treenimistingimused olnud kehvad. Peame olema paindlikud ja leidma alternatiivseid paikasid. Mängijad on professionaalselt käitunud ja igas olukorras parima andnud. Selle üle on hea meel,“ selgitab Koppel hooajaks valmistumise hetkeseisu.

Kuigi meeskonna treeninguid mõjutab täismõõtmetes sisehalli puudumine, on tema jaoks väike muutus siiski ka Tartu Kalevi jalgpalliakadeemia vanasse lennukiangaari rajatud Tartu linna esimene jalgpallihall. Kas see on andnud treeningutele lisaefekti? „Käime seal korra nädalas, et hea pidamisega pinnasel tehnikat arendada. Meil on nädalas kuus treeningut. Sellest tulenevalt on ta treeningute kvaliteeti tõstnud ühe kuuendiku võrra,“ vastab peatreener Koppel.
--------------------------
Koskor: selline võimalus võib tulla elus korra

Tristan Koskor ütles Tartu Tammeka kodulehele, et kui Indoneesiast pakkumine tuli, kaalus ta seda koos klubiga.

„Tegu on jalgpalli mängimiseks ikkagi väga eksootilise paigaga. Otsustasin, et kui Tammeka on minekuga päri, siis oleks see täpselt selline väljakutse, mis annaks mulle teadmise: kas saan kodust kaugel täiesti teistsuguses keskkonnas jalgpalli mängimise ja eluga hakkama või mitte? Samuti võib selline võimalus tulla ainult korra elus ning mitte minemist ja mitte proovimist võin kunagi ise kahetseda. Olen endiselt Tartu Tammeka mängija ja klubile äärmiselt tänulik, et Tammekas on inimesed minusse uskunud ja aidanud mul enda karjääri edendada, sest klubi toetuseta poleks mul ka neid nüüdseid valikuid,“ vahendas Tammeka ründaja sõnu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee