Arvamus

50 aastat spordihooneta 

Kristjan Roos, toimetaja, 31. jaanuar 2019, 17:31
Tallinnas leidub ikka veel kool, kes oma spordihoonest võib vaid unistada.Foto: Andres Varustin
Tõenäoliselt pööraksid Nõmme gümnaasiumi auväärsed vilistlased Voldemar Panso ja Lennart Meri hauas ümber, kui kuuleksid, et nende koolil pole ikka veel spordihoonet.

Muidu räägivad linna- ja riigijuhid suurte sõnadega, kuidas elu Eestis ja/või pealinnas pole kunagi nii hea olnud. Majandus muudkui kasvab, palgad ka, elu on lill. Aga teisalt leidub Tallinnas ikka veel kool, kes oma spordihoonest võib vaid unistada. See unistus on kestnud nüüd juba üle 50 aasta ning esialgu ei ole kindel, et Nõmme gümnaasium ka lähiajal spordihoone saaks.

Seni aga tuleb kooli õpilastel kasutada muude koolide ja spordikeskuste võimlaid. Nad on justkui vallasandid, kes teiste armust oma kehalise kasvatuse tunde saavad pidada. Üksjagu logistilist võimekust nõuab selline olukord nii õpilastelt, õpetajatelt kui ka koolijuhilt.

Tänases lehes tunnistab abilinnapea, et Nõmme gümnaasiumi spordihoone ehituse plaan on seiskunud, sest kavandatud maht ületab tunduvalt kooli vajadusi ja linna eelarvevõimalusi. Küll aga on Tallinnal raha linnajuhte ainult heas valguses näitavate meediakanalite Tallinna TV ja ajalehe Pealinn kui ka igasuguste pidustuste rahastamiseks. Veel mõned aastad tagasi rääkisid linnajuhid üsna kindlas kõneviisis isegi Tallinna munitsipaalgolfiraja ehitamisest.

Golf ja rahvapeod on toredad, kuid linnavõimu ülesanne peaks esmalt olema sõidu- ja kõnniteed korda teha, lumi tänavatelt ära rookida, ühistransport sujuvalt toimima panna ja koolid 21. sajandi vääriliseks muuta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee