Arvamus

Igaühele labidas! 

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 24. jaanuar 2019, 16:39
Lume koristamisse võiks kaasata ka majaelanikke ja isegi lapsi. Ning kontoritöötajad saaksid sellest samuti ainult kasu. Foto: Andres Varustin
Pärast rohket lumesadu, mille järel muutusid Tallinna sõidu- ja kõnniteed mõlemalt poolt vähemalt pool meetrit kitsamaks, tuli linnavalitsuselt pressiteade väitega, et teede olukord on rahuldav.

Olen sellega nõus. Milline ühiskond, sellised ka teed. Olen kuulnud, et Rootsis koristatakse lumesaju järel eeskätt kõnniteed sõlmpunktide – postkontorite, lasteaedade ja koolide juurde ning alles seejärel tegeletakse sõiduteedega. Ikka selle nimel, et lapsed ja käru lükkavad vanemad saaksid takistusteta jõuda sinna, kuhu vaja. Tallinnas paraku võib mõnikord isegi mitu nädalat pärast suurt lumesadu leida kohti, kus eakatel ja lapsevankriga vanematel tuleb läbi paksu lumepudru sumbates näidata üles tõelist kangelaslikkust.

Kaebused tulevad meil aga enamasti autojuhtidelt, kes liigse lume tõttu ei saa kvartalisisestel teedel teineteisest mööda sõita. Inimesi huvitab tavaliselt vaid see, kes vastutab teelõigu puhastamise eest: riik, linn või korteriühistu majahoidja?

Samas räägime nii palju kodanikuühiskonna arengust! Seega võiksime virisemise asemel arutada hoopis massilise labidate ostmise üle. Lume koristamisse võiks kaasata ka majaelanikke ja isegi lapsi. Ning kontoritöötajad saaksid sellest samuti ainult kasu. Boonusena veel füüsilist koormust, tervet jumet ja vaimuvirgust. Nii lihtne see ongi, kuid kõlab millegipärast utoopiliselt.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee