Värsked Pärnu uudised

Eesti suurim inkubaator laieneb Pärnusse 

Linnaleht, 24. jaanuar 2019, 16:38
Forwardspace’i üks asutaja Oliver Sild lõpetamas oma ettevõttega inkubaatori programmi. Pildil õnnitleb teda Startup Inkubaatori juht Martin Goroško. Startup InkubaatorFoto: Startup Inkubaator
Tehnopoli Startup Inkubaator laieneb koostöös Forwardspace’iga Pärnusse ning hakkab kohalikele tehnoloogia-idufirmadele pakkuma võimalust jõuda parimate mentorite abil esmase investeeringu või arvestava müügikäibeni.

„Inkubaator aitab ettevõtteid varajases kasvufaasis. Meie peamine tugevus on see, et suudame start-up’id kiiresti stabiilse käibe või esmase erainvesteeringuni viia. Tahame leida ja töötada parimate äriideede ja meeskondadega ning oleme veendunud, et neid leidub lisaks Tallinnale teistes Eesti piirkondades. Seetõttu oleme valmis tegema koostööd kõikide regioonide, ettevõtlike organisatsioonide ja noorte ettevõtjate rühmitustega, kellele saame oma läbiproovitud teenustega abiks olla,“ ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Goroško on Pärnu üle eriti uhke, sest sealt on ka juba varem olnud üleilmse läbilöögivõimega ettevõtteid, kellel inkubaator on aidanud järgmisele tasemele jõuda. „Peale Pärnu pakume teenuseid Ida-Virumaal ning soovime sellel aastal jõuda ka teistesse piirkondadesse,“ kutsus inkubaatori juht huvilisi üles ühendust võtma.

Pärnu esimese koostöötamiskeskuse Forwardspace üks asutajaid Oliver Sild on kindel, et Pärnus on taoline teenus olnud pikalt puudu. „Olen ka ise oma ettevõttega Startup Inkubaatori programmi läbinud ning näinud, mida on võimalik saavutada Tehnopoli kontaktide ja tipptasemel mentorite abiga. Olen pärnakana rõõmus, et nüüd on ka siinsetel idufirmadel äge võimalus saada osa põnevatest üritustest, mida koos Tehnopoliga korraldame, kandideerida lihtsustatud korras inkubatsiooniprogrammi ning saada nõu mentoritelt. See on üks samm tõestamaks, et äri saab edukalt teha kõikjal – Tallinnas, Pärnus, Londonis,“ lisas Sild.

Esimene ettevõtete kandideerimisvoor Pärnus toimus juba aasta alguses ning programmiga soovis liituda üheksa ettevõtet, kellest üks on praeguseks juba programmiga algust teinud. Idufirma repArtist on muusikaartistide ja ürituste korraldajate Taxify – globaalne võrgustik, mis ühendab artiste ja ürituste korraldajaid, pakkudes sealhulgas turvalist maksesüsteemi ja nii artistile kui ka ürituse korraldajale hinnangu andmise võimalust.

-------------------------------

Mis on Startup Inkubaator?

Startup Inkubaator on Tehnopoli teaduspargi kasvuprogramm alustavatele tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol teeb koostööd umbes 70 Eesti tippmentoriga, kes tegutsevad idufirmadega personaalselt. Inkubaator aitab ettevõtetel ehitada jätkusuutlikku ärimudelit, luua toodet, mis vastab tehniliselt ja sisult klientide ootustele, jõuda müügi-, turundus- ja suhtekorraldusplaani kaudu esimeste klientideni, leida ühist keelt investorite, äripartnerite ja klientidega ning kaasata investeeringuid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee