Arvamus

Jälle pettus, seekord Eesti 200 poolt (9)

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 10. jaanuar 2019, 17:01
Eesti 200 valmisplakatid Foto: Tiina Kõrtsini
Venelaste ja eestlaste vastandamise asemel võiksid olla plakatitel ka näiteks invaliidid ja terved, pensionärid ja noored – tõrjutuna võiksid ennast vahel ühiskonnas tunda ka teised.

Valimiseelses ärevuses kaovad mõnedel kandidaatidel eetilised põhimõtted ja terve mõistus. Väga vähesed leiavad ressursse, aega ja soovi süveneda probleemi tõepoolest nii, et pärast poleks häbi sellega ka valimisplakatitel oma üleolekut näidata. Eesti 200 erakond astus üles kaalutletud provokatsiooniga. Vajutades ühiskonna valupunktidele, tõmbas ta endale enneolematu tähelepanu ning sai nii eesti- kui ka venekeelses meedias tasuta (mis on värskele erakonnale tähtis) platvormi oma ideede edastamiseks.

Nagu eestlased ütlevad, on põhiline pildil olla, esiletoodud probleemidele ei pruugitagi aga elujõulisi lahendusi pakkuda. Erakonna juhi Kristina Kallase seletused näitavad, et venelaste ja eestlaste eraldatuse teemat käsitletakse pealiskaudselt ning integratsiooniprobleeme soovitakse lahendada absoluutselt kõike parandava imeravimi abil.

Eesti 200 on rikkunud eetikanorme, kuid paljud on kahjuks õnge läinud. Jääb vaid loota, et tal õnnestus petta vaid ühel korral.

9 KOMMENTAARI

p
Pesukaru 11. jaanuar 2019, 11:22
Seega senjöör Helme sooviks meid siis tagasi Suure Vene Karu rüppe saata ja alustada uuesti Nõukogude Perioodiga? See ei klapi väga kokku nende rahvus...
(loe edasi)
m
mõtleja 11. jaanuar 2019, 09:45
Eesti 200 on iseennast petnud. Nad üritavad VÕIMATUT. Lõhed meie ühiskonnas on alati olnud ja jäävad püsima ka tulevikus. Neid likvideerida on määratud lõppema fiaskoga.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee