Arvamus

Aga äkki?! 

Kristjan Roos, toimetaja, 3. jaanuar 2019, 16:20
Kristjan Ilves Foto: Stanislav Moshkov
Eesti murdmaasuusatamise kuldaegadel oli Otepääle MK-etappi vaatama minek paljudele eestlastele kui omamoodi palverännak.

Tuhanded Tehvandi radade äärde kogunenud fännid muutsid ka rahvusvahelise telepildi eriliseks, melu poolest jäi Otepää MK-etapp alla ehk vaid Norras toimuvatele suusavõistlustele.

Ajad on muutunud. Eestlaste viimased Otepää MK-etapi poodiumikohad jäävad 2010. aastasse, kui meeste 15 kilomeetri klassikadistantsil oli Andrus Veerpalu teine ja Jaak Mae kolmas. Seetõttu on üksjagu põhjendatud küsimus, kellele siis üldse eeloleval nädalalõpul toimuval kahevõistluse MK-etapil ja 19.–20. jaanuaril toimuval murdmaasuusatamise MK-etapil Otepääl kaasa elada.

Kahevõistluses on meil ju tegelikult tulevikutegija Kristjan Ilvese näol olemas: mullu oli ta korra MK-sarja etapil teine, sarja kokkuvõttes 19. ja ka Pyeongchangi olümpiamängudel korralikul 16. kohal. Sel hooajal pole tal sellist sära olnud. Aga ta on alles 22-aastane, tema parimad võistlused on kindlasti veel ees.

Suusatajate seis on nirum, kuid samas kumab fännide peas iga võistluse eel ikka mõte: aga äkki?! Liigagi palju ongi spordis ju näiteid sellest, kuidas pauk võib tulla ka luuavarrest.

Lõpuks on Otepääle kogunevad toetajad Eesti üks võimsamaid rahvusvahelisi visiitkaarte. Kaasaelajad näitavad telepildi kaudu kogu maailmale, et oleme üks tõeline Põhjamaa: suusasport läheb meile korda ning isegi kui meie enda atleedid ei ole kõige tihedamas konkurentsis, oskame suuremeelselt elada kaasa teiste riikide sportlastele.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee