Värsked Tartu uudised

Tartus toimub suur võrkpallipäev 

Linnaleht, 3. jaanuar 2019, 16:20
Eesti võrkpallikoondise üks liidritest Robert Täht mulluses EM-i valikmängus Riias.  Tiina Kõrtsini
Pühapäeval näeb Tartu ülikooli spordihoones tipptasemel võrkpalli, sest kell 16 kohtuvad naiste EM-i valikmängus Eesti ja Rootsi ning kell 19 meeste EM-i valikmängus Eesti ja Läti.

Mõlemad Eesti võrkpallikoondised lähevad viimastele valikturniiri kodumängudele vastu intrigeerivas seisus.

Valikturniiril kaks vooru enne lõppu alagrupis teisel kohal olev Eesti naiskond on väga lähedal ajaloolisele saavutusele – tänavusele EM-i finaalturniirile jõudmisele. Finaalturniirile pääsevad alagrupist kaks esimest, seetõttu on viimased mängud naiskonnale otsustavad. Augustis suutis Eesti Rootsit võõrsil 3:1 võita. Kui ta suudab nüüd kodupubliku ees sama korrata, siis otsustab finaalturniirile pääsu 9. jaanuaril võõrsil mäng Soomega.

Eesti meeste koondis on koha finaalturniiril juba taganud. Ometi on mäng Avo Keele juhendatava Läti koondisega emotsioonidega laetud. Selleks, et Läti säilitaks võimalused finaalturniirile jõuda, peab ta mängu võitma. Suvel lõunanaabrite pealinnas võttis Eesti üpris kindla 3:1 võidu, nüüd tulevad lätlased Tartusse revanši võtma.

Meeste võrkpalli EM-i finaalturniir toimub 12.–29. septembrini, korraldajamaad on Sloveenia, Belgia, Holland ja Prantsusmaa.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee