Vaba aeg

Paul McCartney väheveenev töö 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 3. jaanuar 2019, 16:19
Paul McCartney „Egypt Station“ Foto: Capitol
Septembris ilmunud „Egypt Station“ on vanameister Paul McCartney 17. soolostuudioalbum. Ja viie aasta taguse „New“ jätk.

Muusiku enda sõnul on tegemist albumiga, kus lood on üksteisega mingil moel seotud, haakuvad „erinevate rongijaamade kombel“.

Kahtlemata on üldjuhul roki-popi žanris veerev värske album muusikaliselt eripalgeline ja pakub parasjagu põnevaid kuulamismomente. Samas ei midagi erilist, kunagine The Beatlesi liige ei üllata tegelikult enam õieti millegagi. Ning võrreldes puhtal kujul soolokatega olid isegi ansambli Paul McCartney and Wings tööd kordi etemad. Vähemalt kahe nende hiilgeloo, „Live and Let Die“ (sama pealkirja kandva Bondi filmi tunnusmeloodia) ja „Band on The Runi“ vastu ei saa ainumgi Pauli vanem ega uuem soolotee lugu.

Aga ... nimi maksab endiselt ja värske album kerkis ilma vaevata mitme juhtiva suurriigi edetabelites kõrgeimale positsioonile ning teenis enamiku muusikakriitikute heakskiidu. Singlitena on plaadilt avaldatud topelt löögina esmalt „I Don’t Know / Come on to Me“ ja siis veidike skandaalimaiguline „Fuh You“.

Nagu öeldud, kannab enamik lugusid ennast rohkem-vähem välja, päris sädelevaid pärle pole. Lööklaulu staatust ei julgeks pakkuda ühelegi, kuid näiteks sümpaatselt voolav „Happy with You“ garanteerib positiivse laengu. Esile tõstaks veel lood „Hand in Hand“, „Dominoes“ ja rütmilahenduste poolest küllaltki wingsiliku „Despite Repeated Warningsi“.

--------------------------

Paul McCartney „Egypt Station“ (Capitol)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee