Värsked Pärnu uudised

Endlas esietendus lastelavastus „Doktor Dolittle“  

Linnaleht, 13. detsember 2018, 17:04
Tambet Seling doktor Dolittle’i rollis.Foto: Siim Vahur
Mõned aastad tagasi populaarse „Peeter Paan ja valge lind Wendy“ lavastanud Oleg Titov tõi nüüd Endla lavale Hugh Loftingi jutustustel põhineva seiklusliku lastelavastuse „Doktor Dolittle“.

„„Peeter Paani“ ja „Doktor Dolittle’i“ kõige selgem ühine joon on see, et tegemist on hoogsate lastelavastustega. Mõlemad lood räägivad armastusest. Kui „Peeter Paan“ kõneles rohkem armastusest inimeste vastu, siis nüüdne lavastus pigem armastusest loomade vastu,“ selgitab lavastaja Titov. „„Doktor Dolittle“ on mõnus väljakutse. See on nii mulle kui lavastuse kunstnikule suurepäraseks võimaluseks fantaasiat kasutada. Lugu toimub väga erinevates asukohtades, seetõttu kasutame pöördlava, toimub väga aktiivne liikumine ning lavakujunduse muutumine ja muundumine.“

„Doktor Dolittle’i“ dramatiseerija on Liis Aedmaa, kunstnik Liina Unt, muusika autor ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskunstnik Margus Vaigur ja videokujundaja Argo Valdmaa. Lavastuses mängivad Tambet Seling, Ireen Kennik, Karin Tammaru, Priit Loog, Meelis Rämmeld, Lauri Mäesepp, Jane Napp ja Nils Mattias Steinberg.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee