Arvamus

Vihane aeg  (2)

Kristjan Roos, toimetaja, 13. detsember 2018, 17:03
Pühapäeval toimus Vabaduse väljakul ÜRO ränderaamistiku vastane meeleavaldus, kus läks rüseluseks  Robin Roots
Sama järjekindlusega nagu viimasel ajal on kuust kuusse kasvanud Eesti keskmine palk, räägivad Eesti uudised nii rüselustest meeleavaldustel kui ka öistest kaklustest, mis paraku aeg-ajalt fataalselt lõppevad.

Küllap mõtleb nii mõnigi meist, kuidas on võimalik, et siinsamas Eestis, armsas Kuressaares rünnatakse purjus mehi korrale kutsuvat päästeametnikku noaga ja ta sureb vigastustesse. Või et piirilinnas Valgas kaotab pereisa elu, sest ei andnud 17-aastasele poksipoisile suitsu.

Paljudel on veel ka meeles kahe aasta tagune juhtum Tartus, kus noored jõhkardid peksid Küüni tänaval oma lapse silme all läbi neid korrale kutsunud pereisa. Ja alles see oli, kui Tallinnas vägivallatsesid noortekambad.

Elu Eestis peaks majandusnäitajaid vaadates olema justkui kogu aeg paremaks läinud, aga inimeste vihabaromeeter on jätkuvalt tõusulainel. Ja jõulud on alles ees – statistika järgi esineb just siis kõige rohkem koduvägivalda.

On’s kõige selle põhjuseks pime aeg või võimetu sotsiaalsüsteem, üks on selge – poliitikute jutud n-ö peenhäälestusest on elukauged ja liialdatud. „Kuhu on kadunud üksteisest hoolimine?“ tekib nende lugude taustal küsimus, mis muidu helget jõuluaega süngemaks muudab.

2 KOMMENTAARI

t
teame 18. detsember 2018, 15:07
meie sallijad ju teame kuidas lapsi teoreetiliselt kasvatada ja nii need kaup 200 lised kasvavad
p
Paluks juurde 15. detsember 2018, 07:42
Need on inimesed kes seisavad rahva eest! Kui terve ministeerium soovib endal palka tõsta ja siis veel avaliku sektori töötajate palk mis ka vaja tõs...
(loe edasi)

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee