Arvamus

Lihtsad asjad muudavad detsembri imeliseks (1)

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 6. detsember 2018, 16:31
Päkapikud tegutsevad Foto: Tiina Kõrtsini
Rääkisin hiljuti tuttavale, kuidas mu 13aastane laps soovib taas panna päkapikkude jaoks sussi aknale.

Vuntsid tal veel küll ei kasva, kuid kohutava tõe jõuluvana kohta sai ta teada juba neli aastat tagasi. Sellest hoolimata on sussi aknalauale panek talle aga püha asi. „Mis sellest, mu tütar on 15aastane, kuid suss ei ole aknalaual mitte ainult temal, vaid meil kõigil,“ vastas selle jutu peale mulle kolme lapse ema.

Aastatega kipub meelest minema, kui kaval ja praktiline see detsembrikuine traditsioon tegelikult on. Said koolis kahe – ootab sussis hommikul karamellkomm. Olid terve päev tubli, said kõik kodused ülesanded õigeaegselt tehtud, pesid nõud ära, hoidsid oma hormoonid kontrolli all – ja sind ootas järgmisel hommikul su lemmikšokolaad Daim.

Ning mis peamine, üles ärkamine on tänu päkapikkude öisele tegutsemisele kerge ja kiire, sussis ootab ju üllatus.

Kuidas siis muidu hakkama saada nende hallide päevade ja D-vitamiini puudusega, kui meil poleks detsembrit koos kaasneva lootusega, et uuel aastal läheb kõik paremaks?

Kõige üllatavam on aga see, et rõõmu jaoks polegi palju vaja. Šokolaadiga algav hommik, väike annetus mõnele fondile ning rohked külaskäigud sõprade ja sugulaste juurde – kõik see pakub ju võimalust hoolitseda meid ümbritsevate inimeste eest ning täidab südame tihtipeale õnnetundega rohkemgi kui suurejoonelise ja kalli kingituse saamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee