Arvamus

Tsirkus Toompeal (3)

Kristjan Roos, toimetaja, 30. november 2018, 11:33
Indrek Tarand EKRE koosolekul Foto: Robin Roots
Pärast esmaspäeva pole elu Eestis enam mõnes mõttes endine: Toompea lossi ees EKRE korraldatud ÜRO ränderaamistiku vastasel miitingul sai sinna kohale läinud ja jõuga mikrofoni haaranud europarlamendi liige Indrek Tarand tunda rahva sõimu ja jalahoope.

Vaatamata sellele, et siinset poliitelu ja poliitikuid on küll ja veel kirutud, oli poliitikategemine senimaani jäänud üldjoontes ikkagi sündsuse piiridesse, näiteks erinevalt paljudest teistest riikidest pole meil parlamendis kähmlemiseks läinud. Esmaspäevastele sündmustele mõeldes ei saa seda võimalust enam välistada. Üks on selge: kui poliitikas lähevad käiku rusikad ja jalad, siis pole enam mingilgi moel põhjust eeldada normaalset debatti.

Teisalt on õigus ka reformierakondlasel Jürgen Ligil, kes kirjutas Facebookis, miks üldse oli vaja europarlamendi saadikul minna pilkama EKRE toetajaid teemal, mis on nad üles ärritanud, muutma nende meeleavaldust enda meelelahutuseks, ehkki võõravihkajate hulgas on elult peksa saanuid ja segadusse aetuid. Samamoodi nagu ateistil ei ole paslik minna jõuluõhtul jumalakotta oma tõde kuulutama, pole just eriti tark tegu minna poliitilise oponendi üritusele kohaletulnuid ärritama.

Tegelikkuses kasutavad poliitikud „pildile pääsemiseks“ üha enam valimatuid meetodeid. Äärmuslikud loosungid, aga ka provokatsioon on teadlik valijatega manipuleerimine. Selles mängus võivad paraku kaotajaks jääda lõpuks need, kes hoiavad lõpuni soliidset joont ega paku massile lihtsaid ja sageli populistlikke loosungeid.

Juba nädal tagasi ütles president, et Eesti poliitika on kriisis. Sel nädalal on kriis paraku vaid süvenenud.

3 KOMMENTAARI

t
tiit 5. detsember 2018, 09:45
NO NÄEi president süüdistab ekret kogu toimunu PÄRAST aga ISE ei näe et 80 % ´´eestis viletsalt ELAVAD KES ´´PEAKS SELLE EEST KA VASTUTAMA
v
varia 2. detsember 2018, 16:54
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/indrek-tarand-pole-skandaale-kunagi-kartnud?id=84573271 http://rahvuslane.ee/eesti/indrek-tarandi-eilne-kaitumine-polnud-esimene-kord-omavolilisi-sonavotte-on-olnud-neljal-korral/ http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=6284
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee