Dilaila

Iga esmaspäev on sinine 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 30. november 2018, 11:32
Mu kauaaegne pinginaaber töö juures läks ära. Leidis Kreekast mehe ja pakkis kohvrid kokku.

Seega pidime otsima kellegi, kellega ma kohvimasina juures raamatupidamise tšikke klatšida saan ning kes alati valuvaigisteid, huulepalsamit ja tampoone kaasas kannab, sest mul pole neid kunagi. Muide, miks arvavad kõik, et naised on nagu liikuv traumapunkt, kellel on kogu aeg terve kontori jaoks piisavas koguses paratsetamoli käekotis? See, et paljud seda pidevalt kaasas kannavadki, ei aita minu püüdlustele arvamusi muuta üldse kaasa!

Enivei, Irina oli vaja kiiresti asendada. Ja nii leidsimegi ... Mariliisi. Mariliis tuli tööintervjuule kohale, kandes siniseid kingi, sinist pükskostüümi, sinist käekotti, küüned sinist tooni. Mõtlesin veel, et vaat kus tibi näeb koordineerimisega vaeva. Samuti olid ta oskused lausa suurepärased. Mõtlesin, et saan juba lauanaabri, kes nagu keskkooli pinks minu eest kogu töö ära teeb.

Mariliis tuligi esimesel päeval tööle, seljas sinine kostüüm. Ja nii teisel päeval. Ja kolmandal. Lõpuks võtsin julguse kokku ning küsisin, kas me ikka maksame talle piisavalt palka. Kui vaja, võin talle mõne riideeseme laenata!

„Ma kannan iga päev sama riietust! Mul on aluspesu ka sinine. Mul ei olegi miski muud värvi. Kas sa mu autot oled näinud? Lasin isegi spetsiaalse sinise sisustuse panna. Ning joon ainult sinist Lucozade’i. Muide, kas sa Skittleseid tahad?“ uuris ta ning võttis lauasahtlist välja vähemalt kilose kausi värviliste maiustustega, kus kõik värvid peale sinise alles olid.

Ahjaa, mu sõbrants oli väga erutatud, kui ta uus kutt teda korraga tervele perele tutvustada otsustas. Seda ühel jõuluaegsel pereüritusel – tema sõnad. Ta unustas mainida, et see jõuluaegne pereüritus on ta vanaonu matused esimesel advendil...

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee