Vaba aeg

Uriah Heepi trummar Russell Gilbrook: meie muusikasse on energiat juurde tulnud (1)

Ülo Külm, 22. november 2018, 18:34
Uriah Heepi trummar Russell Gilbrook kiidab bändi uut albumit. See on palju progelikum kui varasemad, tunnistab taFoto: Vida Press
Legendaarne Inglise raskerokimeeskond Uriah Heep on aegade jooksul väga tihti Eestis esinenud: nüüd tulevad nad jälle, maandudes seekord 4. detsembril Solarise kontserdimajas.

Kuigi mängukavas ei pidanud otseselt erilisi muudatusi olema, kostitatakse meid koguni kuue looga verivärskelt albumilt „Living The Dream“. „Uus plaat „Living The Dream“ on hästi vastu võetud, raadios mängitakse mitmeid meie värskeid lugusid,“ tunnistab bändi trummar Russell Gilbrook, kellega Linnalehel õnnestus telefoni teel vestelda.

Millise programmiga Tallinna tulete, millised muudatused olete mängukavasse teinud?

Mängukava me täiesti ümber teinud ei ole. Uuelt albumilt kõlab kuus lugu, ülejäänud on peamiselt vanad klassikud, nagu „Easy Livin'“, „July Morning“ ja „Gypsy“. Lubame suurepärast rokisõud, väga energiarikast.

Kas nõustud sellega, et „Living The Dream“ on varasematega võrreldes üksjagu progelikum album?

Jah. On küll progelikum. Erilisem on ta sellegi poolest, et instrumentaalosi on rohkem. Album on ka „gruuvilikum“. Me oleme väga õnnelikud, et uus album niivõrd hea tuli.

Pärast sinu bändi tulekut – originaaltrummar Lee Kerslake'i asemele – tundub, et Uriah Heepi trummisaund on muutunud palju hevilikumaks, üksjagu raskemaks...

(Naerab) Ju see on vist õige. Meie muusikasse on üldse pauerit ja energiat juurde tulnud. Ja väga hea – mulle meeldib nii!

Viimasel ajal olete Eestis päris mitu korda just väikelinnas Haapsalus lossivaremete vahel esinenud. Mis sulle Haapsaluga seoses esmalt meenub?

Ausalt öeldes ei mäleta palju, me oleme väga palju reisinud, väga paljudes erinevates kohtades kontserte andnud. Eks seal oli vist hea publik, alati on hea uutes linnades mängida.

Millal sa üldse trumme mängima hakkasid?

Neljaselt hakkasin võtma trummitunde, olid head õppetunnid, harjutasin kõvasti. Aasta hiljem sain endale esimese trummikomplekti. (Naerab) Kuueselt hakkasin trummimänguga raha teenima – istusime sõbraga vahel džässiklubides koos päris džässimeestega, mina mängisin trummi, tema orelit.
Kaheteistkümneaastaselt tegin juba erinevaid trummisõusid popi- ja džässižanris, Londonis.

Kes on sinu enda lemmiktrummarid või mõjutajad läbi aegade?

Ah! Mul pole tegelikult mõjusid, ühtegi otsest mõjutajat. Meeldivad vana kooli džässtrummarid, Buddy Rich. Tegelikult meeldivad väga paljud trummarid – eri põhjustel, nad kõik mängivad kirglikult eri stiilides. Legendaarne Cozy Powell (eks-Rainbow, eks-Black Sabbath, eks-Michael Schenker Group, eks-Whitesnake, eks-Gary Moore jt), John Bonham (Led Zeppelin). Rushi trummar Neil Peart on väga tehniline.

Oled Uriah Heepi ametlik liige aastast 2007, kuid pole seni veel ise bändile ühtainumatki lugu kirjutanud...

Oh. Ma pole hea lüürikakirjutaja, olen kohutav laulukirjutaja...Lugude tegemise juures olen kaasatud peamiselt arranžeerijana, teen arranžeeringuid.

Palju räägitakse Brexitist. Mida sa muusikuna arvad sellest, et Suurbritannia tõmbab Euroopa Liidust minema?

Oh. Kõik nõuab aega. Eks aeg näitab. Arvamused Brexiti kohta on erinevad. Üldiselt pole see kasulik – tulevad probleemid; eks näeb, kuidas piiridega saab jne.

Kuidas möödub su vähene vaba aeg?

Väga palju aega kulub golfile, käin tihti golfiklubis. Treeningutel. Golf on ka ajule hea. Samuti kulub väga palju aega lastega tegelemisele, nendega mängimisele. Mul on viis last – neli poissi ja üks tüdruk.
Kui aega on, tulevad juurde veel teised muusikaprojektid.

Nagu me hästi teame, on õudusroki vanameister Alice Cooper samuti kõva golfimängija. Kas oled vahel temaga golfiväljadel kohtunud?

Peaaegu oleks temaga mänginud. Olime ühel kruiisil koos, olime siis sellele väga lähedal. Kuid kokkulepitud ajal tekkis tuuleprobleem. Ning uus aeg mulle lihtsalt enam ei sobinud.

----------------------------
Legendaarne rokkbänd

*Maailma ühe tuntuma rokkbändi Uriah Heep lõid 1960-ndate lõpus Inglismaal laulja David Byron ja kitarrist Mick Box. Läbimurre saavutati albumiga „Sweet Freedom“, mida müüdi üle nelja miljoni koopia ning järgneva 20 aasta vältel lindistas bänd oma tuntuimad albumid.

*Uriah Heep on andnud välja 24 stuudioalbumit, vähemalt 13 ametlikku kontsertalbumit ning üle 16 erineva kogumiku.

*Uriah Heep on müünud oma karjääri jooksul üle 40 miljoni plaadi. Rokkmuusika kullafondi kuuluvad nende surematud lood, nagu „Lady in Black“, „Easy Livin'“, „The Wizard“ ning loomulikult ka suurejooneline kompositsioon „July Morning“.

Samal teemal

3. november 2008, 00:00
Uriah Heep käis vanu fänne üles äratamas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee