Arvamus

Hopp-hopp-hopsti ehk uus seadus paneb hüppama  

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 22. november 2018, 18:00
Ülekäigurada Tallinna kesklinnas  Tiina Kõrtsini (Õhtuleht)
Plaanitav liiklusseaduse muudatus lisab jalakäijatele kohustuse ületada sõiduteed ainult ülekäigurajal. Tundub, et seda tehakse ohutuse nimel, kuid too uudis tekitab ainult meelepaha.

Millal viimati käisid mööda kõnniteid ja ületasid ristmikke inimesed, kes seadusi teevad?

Soovitan neil väga korraks autost välja tulla ning pisut jalgu liigutada, eriti vihmase ilmaga. Näiteks Koplis Sitsi trammipeatuse sebradel pole vihmase ilmaga võimalik teed ületada. Kui koguda kokku vesi, mis paduvihmade ajal Tallinnas ülekäiguradu ümbritseb, ning valada see reservuaari, tekib vähemalt veel üks Ülemiste järv! Arvatavasti õpetatakse ehituserialadel meelega tegema süvenditega sebrasid – kuidas siis veel elanikkonna hüppevõimet tõsta?

Tasub rõhutada, et tihtipeale ulatuvad need loigud nii kaugele, et neid ringiga ületav jalakäija põrkab vastu tõket. Loomulikult on need pandud kodanike ohutuse tagamiseks. Eriti „veab“ jalakäijal aga siis, kui üle paduvihmas uppuva sebra kihutab kiirustav ning jalakäijatega mitte arvestav autojuht.

Nali naljaks, kuid meie ülekäiguradade olukord tasuks ametnikel küll üle vaadata. Tallinna võimu esindajad teevad tihti visiite teistesse riikidesse. Tasuks vaadata sealseid tänapäevaseid sebrasid, teha neist nutiseadmega pilte ning need meie ehituskoolidesse saata. Kui ise ei oska, alustame kasvõi kopeerimisest!

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee