Värsked Tallinna uudised

Tallinn hakkab kaksikute sünni puhul suuremat toetust maksma (4)

Kadi Raal, 17. november 2018, 10:53
KaksikudFoto: Jörg Lange / Scanpix
Tallinna linnavalitsus plaanib tulevast aastast tõsta kaksikute sünnitoetus 320 eurolt 500 eurole ühe lapse kohta.

Linnavolikogule esitatud eelarves on välja toodud, et järgmisest aastats hakatakse kaksikute sünni puhul toetust maksma praeguse 640 euro asemel 1000 eurot pere kohta. 

"Kaksikute sünni puhul on peredel aga loomulikult kohesed väljaminekud oluliselt suuremad kui ühe lapse sünni korral," ütles Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder. 

Tema sõnul pole linn seni eraldi maksnud kaksikute sünnitoetust, vaid see on olnud lihtsalt võrdne kahekordse sünnitoetusega ehk kokku 640 eurot.

Tallinn toetab lapse sünni puhul peret 320 euroga alates 2002. aastast. Toetuse maksmise kord näeb ette, et mõlemad lapsevanemad oleksid registreeritud Tallinna rahvastikuregistris enne lapse sündi ning üks vanematest peab olema Tallinna linna elanik vähemalt aasta enne lapse sündi. Mõlema lapsevanema nõue ei laiene üksikvanemale.

Alates 2010. aastast makstakse sünnitoetust kahes osas – 160 eurot pärast lapse sündi ja 160 eurot lapse aastaseks saamisel, tingimusel, et laps ja lapsevanemad on rahvastikuregistri andmetel katkematult Tallinna linna elanikud alates lapse sünnist kuni lapse aastaseks saamiseni.

4 KOMMENTAARI

t
Tallinn, Tallinn, Tallinn... 4. detsember 2018, 18:40
tõesti, tõesti, mida teeb Lõuna- ja Kagu -Eesti? Emad sünnitavad kus juhtub ja nende lapsi ei aita keegi. Raha aga korjatakse usinalt igasuguste palatite ja aparaatide jaoks.
j
jutt käib ainult Tallinnast, 18. november 2018, 12:29
kuid mis teeb Kagu- ja Lõuna -Eesti? Pole enam sünnitusmajugi. Mis seal kolkakülades teevad naised, kellel enneaegne sünnitus? Kuidas nende lapsed päästetakse?
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee