Linnaleht

Kuno Tehva: minu vanavanaisa oleks Kalju meistritiitli üle uhke 

Kuno Tehva, Nõmme Kalju president, 16. november 2018, 11:38
Kuno Tehva sõnul tunneks Nõmme Kalju võidust rõõmu tema vanavanaisa, Nõmme esimene valitud linnapea Johannes Lindemann. Foto: Martin Ahven
Pärast Nõmme Kalju tulekut jalgpalli Eesti meistriks lubas klubi president Kuno Tehva endale väikese rõõmupisara. „Lahtise bussiga, lippude lehvides, tõrvikute särades ja fännide laulu saatel oli uhke läbi Nõmme sõita,“ kirjeldas mees oma emotsioone.

"Üks on selge, see võit läheb eelkõige minu emale, suuremat fänni ja toetajat meil olnud pole. Kindlasti vaatab ta sealt pilve servalt ja tunneb rõõmu, tean seda.

Esimene võit Nõmmel, sellel on samuti suur tähendus. Minu vanavanaisa ja esimene Nõmme valitud linnapea Johannes Lindemann oleks kindlasti uhke ning selle auks käisime ei kuskil mujal kui Nikolai von Glehni kuju juures ja sidusime talle pidulikult Kalju salli kaela. Tean, et sellest tuleb Nõmmel traditsioon, mis kestab aastaid.

Hoida võidukarikat Nikolai von Glehni kuju ees koos legendaarse Heldur Tuulemäe ja Värner Lootsmanniga oli eriline tunne. Põline nõmmekas Tuulemäe on spordiga tegelenud 80 aastat, olnud ka Nõmme Kalju mängija, kandes särginumbrit 9... Värner oli Nõmme Kalju president enne seda, kui ma Kaljuga liitusin. Aitäh neile, muhedad vanad ja tugevad mehed!

Lahtise bussiga, lippude lehvides, tõrvikute särades ja fännide laulu saatel oli uhke läbi Nõmme sõita.

Meil on suur vastutus, sest Nõmme Kalju esindab järgmisel aastal Eesti riiki, Tallinna linna ja mis kõige tähtsam, Nõmmet ja seda maailma kõige tähtsamal jalgpalliturniiril – Champions League, here we come!!! Ma ei tea kuidas teistele, aga meie võtame seda asja väga tõsiselt, tahame esineda Euroopas vääriliselt ja see on tee, kuidas importida suurt Euroopa jalgpalli koos oma hüvedega Eestisse. Need on töökohad spordis, maksud, raha, mis tuleb Eestisse koos tuntusega, mille eest hoolitseme.

Ajalehed kirjutavad ainult suurest rahast, keegi ei räägi sellest, et meie vastu tulevad meeskonnad, kellel ainult meeskonna eelarve on 40 miljonit eurot, rääkimata klubi eelarvest. Meie peame hakkama saama 40 korda väiksema eelarvega ja neid võitma!

IMPOSSIBLE IS NOTHING – oleme neid enne võitnud ja võidame ka edaspidi..."

-------------------

Jalgpalli Eesti meistriliiga 2018

1. Nõmme Kalju 86 p

2. I Levadia 84 p

3. Flora 83 p

4. Narva Trans 61 p

5. Paide linnameeskond 51 p

6. Tartu Tammeka 49 p

7. Viljandi Tulevik 29 p

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee