Värsked Pärnu uudised

Pärnusse tullakse suvel kõige rohkem ranna pärast (1)

Linnaleht, 1. november 2018, 17:32
Pärnu külalistele meeldisid kõige enam rand ja meri ning lastega seotud tegevused.  Mati Hiis
Suvekülaliste seas läbi viidud uuringu tulemused näitasid, et enamasti tullakse Pärnusse vähemalt neljandat korda, pea kolmveerand vastanutest soovitab kindlasti Pärnusse tulla ka sõbral või heal tuttaval.

Kolmapäeval tutvustas Pärnu linnavalitsus turismiettevõtjatele Eesti Uuringukeskuse läbi viidud uuringu „Pärnu suveturism 2018“ tulemusi. Suvekülaliste eelistuste ja hoiakute teadasaamiseks küsitleti juunist augustini 500 inimest, kellest 60 protsenti olid Eesti ja 40 protsenti välisriikide elanikud. Siseturistidest ligi pool olid Harjumaalt, väliskülalistest üle poole Soomest.

Uuringust selgus, et siseturistidest oli Pärnut vähemalt neli korda külastanud 90 protsenti ja välisturistidest üle 60 protsendi. Välisturistide Eestisse reisimise sagedust vaadates ilmnes, et Eestit külastades on valdavalt tagasi tuldud ka Pärnusse. Pärnu esmakülastajaid oli eestimaalaste seas vaid kaks protsenti, välisturistide seas 12 protsenti.

Pärnusse tuleku eesmärgiks oli kõige sagedamini puhkus rannas. Kolmandik külastas linna pere, tuttavate või sugulastega seotud tegevustega, veidi üle neljandiku tahtis osaleda kindlal üritusel, enam kui viiendik soovis puhata spaas või sanatooriumis. Välismaalased külastasid Pärnut kohalikest sagedamini ranna või spaa, siseturistid pere, sugulaste ja tuttavatega seotud tegevuste ning ürituste tõttu.

Nende hulgas, kes olid Pärnusse tulnud mõne ürituse külastamiseks, olid kõige populaarsemad Augustiunetus (27 protsenti), hansapäevad (25) ja Weekend Festival (20). Välisturistid eelistasid Weekend Festivali (42 protsenti mõnele üritusele tulnutest), Augustiunetust (33) ja hansapäevi (14), eestimaalased hansapäevi (28), Augustiunetust (24) ja Weekend Festivali (13).

1 KOMMENTAAR

r
Rebecca Grubb 6. november 2018, 20:01
Ma teenin $ 8357 kuni $ 10642 nädalas, ja teate, et see on kõige lihtsam töö, millest isegi kuulsin. Ma pean lihtsalt mõne veebisaidi juures näpistama...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee