Linnaleht

Nõmme Kalju ründaja Rimo Hunt: meil on selg vastu seina! 

Kristjan Roos, 1. november 2018, 17:31
Nõmme Kalju ühelt võtmemängijalt Rimo Hundilt küsiti juba pärast kohtumist Floraga võimaliku tiitlivõidu kohta. „Ma ütlesin, et mulle ei meeldi nii pikalt ette spekuleerida asjadest, mis võivad või peaksid juhtuma. Räägime ja anname hinnanguid siis, kui asjad on üht- või teistpidi kindlad. Praegu keskendume ikka mängudele,“ ütleb ta. Foto: Stanislav Moshkov
Kuigi kuu aega tagasi tundus, et jalgpalli Eesti meistri tiitli võidab tänavu Nõmme Kalju, on nõmmekate viimaste voorude viigid Tartu Tammeka ja Paide linnameeskonnaga muutnud tabeliseisu taas intrigeerivaks.

Kaks vooru enne liiga lõppu on Kaljul ja Floral võrdselt punkte ning kolmandal kohal oleval FC I Levadialgi omad võimalused. Kui Kalju ja Flora peaksidki lõpetama võrdsete punktidega, tuleb meistriks Kalju, sest tal on paremus omavahelistes mängudes. Üks on aga juba praegu selge: Eesti 2018. aasta meister selgub alles viimases, 10. novembril peetavas voorus.

Kalju kohtub reedel kell 19.30 Pärnu rannastaadionil Pärnu Vaprusega ja 10. novembril kell 13 Hiiu staadionil Narva Transiga. Floral on jäänud seevastu mängida laupäeval kell 13 Viljandis sealse Tulevikuga ja viimases voorus 10. novembril kell 13 Kadrioru staadionil „vana sõbra“ FC I Levadiaga.

Linnaleht uuris Nõmme Kalju ühelt võtmemängijalt, sel hooajal meistriliigas 12 väravat löönud Rimo Hundilt, millised meeleolud nõmmekate seas valitsevad.

Rimo, milline on Nõmme Kalju meelestatus ja motivatsioon otsustavate mängude eel?

Hooaeg on kõige viimasemas punktis, kus ta üldse olla saab. Kaks ringi on jäänud mängida. Kõik on ikkagi meie enda kätes. Ma arvan, et kõik aduvad väga hästi, mis on kaalul. Mõnel mängijal on võimalus võita tiitel esimest korda, mõnel teist korda. Ma usun, et motivatsiooniga ei tohiks kindlasti probleeme olla. See peaks olema paigas.

Aga jah, teine küsimus on see, kuidas keegi pingega hakkama saab. Nagu näha, siis viimased mängud ei ole meil sujunud kõige tavapärasemas rütmis. Natukene vist siin ikkagi pingeid on. Aga nüüd on meil selg vastu seina ja loodetavasti see võtab natukene pingeid maha. Enam ei saa siin mõelda, et „juhul kui“, vaid nüüd tähendaks punktide kaotamine juba millestki ilmajäämist. Tuleb oma mäng üles leida ja ainult lõpuni panna nii kõvasti, kui tuleb. Eks me sellega tegeleme.

Võrreldes konkurentidega on teil ikkagi see eelis, et kõik on enda kätes?

Absoluutselt. See on väga oluline, me ei pea mõtlema selle peale, et kui nüüd keegi midagi seal teeb, siis äkki meil on võimalus... Ei, kaks mängu on jäänud ja kui me kaks mängu võidame, siis olemegi meistrid. See on meie jaoks praegu ikkagi psühholoogiliselt väga tähtis teadmine. Me saamegi keskenduda ainult enda asjadele, mitte kellegi teise omadele.

Mis saab kahes viimases mängus otsustavaks? Kas toimetulek pingega?

Meil on praegu suhtumine, et üks mäng korraga. Kõigepealt ootab ees Pärnu. Meie põhiline eesmärk on minna sinna tavapärase hingamisega. Me ei mõtle väga enam tiitlile, vaid ainult sellele mängule ja selle mängu võitmisele. Ja siis alles järgmise mängu peale. Me ei hakka ette mõtlema mingisuguseid stsenaariume. Läheme, teeme oma mängu ära, ning loodetavasti on selle mängu resultaat positiivne ja siis juba saame mõelda viimasele mängule.

Mainisite, et lähete Pärnu Vaprusega kohtumisele oma tavapärase hingamisega. Kas see tähendab, et mingisuguseid erikoosolekuid või eraldi ettevalmistust ei ole olnud?

Jajaa, tundub, et siin ei taheta kedagi üle pingestada, ja sellel ei olegi mõtet. Tulebki võtta asju väga loomulikult, sest asjad oma loomulikus võtmes töötavad kõige paremini. Mulle tundub, et see on praegu meie põhisuund või eesmärk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee