Vaba aeg

Three Days Grace – kuum rokkbänd vahtralehemaalt 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 25. oktoober 2018, 17:09
Three Days Grace „Outsider“ Foto: RCA
Kui Three Days Grace eelmise aasta suvel Pirita kloostris esines, ei teadnud paljud bändist suurt midagi, aga kontsert osutus menukaks.

Kes toonase kontserdi maha magas, saab teha kolmapäeval vigade paranduse, sest bänd tuleb Eestisse teisele ringile. Seekord on võimalik teda näha sisetingimustes müdistamas-müristamas, selleks igati sobivas Rock Cafés, kus ta peaasjalikult esitleb oma uusimat albumit „Outsider“. Ning kuigi Euroopas pole see bänd mitte ehk liiga tuntud, tuleb välja, et ta on tegutsenud tubli kakskümmend aastat, alustas 1997. aastal, ja pesitseb Torontos.

Three Days Grace’i moodustavad basskitarrist Brad Walst, trummar ja klahvpillimängija Neil Sanderson – mõlemad originaalkoosseisu liikmed – ning kitarrist Barry Stock ja laulja-rütmikitarrist Matt Walst. Brad ja Matt on seejuures vennad.

Mis stuudioalbumite väljaandmist puudutab, siis siin on päris huvitav süsteem: plaadid ilmuvad regulaarselt iga kolme aasta tagant, olles seega piltlikult öeldes üleliia kiirustamata tehtud. Omanimeline „Three Days Grace“ ilmus 2003. Kõige värskem, albumite reas kuues, „Outsider“, sel aastal.

Muusikaliselt on tegemist huvitava, lausa plahvatusliku seguga post-grungest, meloodilisest hard rock’ist, alternative metal’ist ja alternative rock’ist. Keda bändi helipilt meenutab? Otseselt mitte kedagi, kuid kaudselt ehk samuti kanadakate Nickelbacki ja rootslaste Mustaschi.

Väga hoogne ja ühtlane tummine värk, tundus see kõik pärast esmast uusima albumi „Outsider“ läbikuulamist. Siiras, aus, ehe, südamest tulev rokkimine – võlub pauhti kuulaja ära. Ühtainumat nõrgukest-magedamat lugu nagu polekski, iga ühik toimib praktiliselt täiega. Laulutekstid on mõnes mõttes lihtsamapoolsed, kuid ikkagi naelapea pihta löövad. Singlina on albumilt välja antud „The Mountain“, kuid mällu sööbivad hoobilt „Nothing to Lose but You“, „Infra-Red“ ja „I Am an Outsider“.

-----------------------

Three Days Grace „Outsider“ (RCA)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee