Dilaila

Mis su nimi on? 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 25. oktoober 2018, 17:09
 
Kui kaua teie olete kellegagi sõbrustanud, ilma et ta nime teaksite? Minu rekord on kaks ja pool aastat! Teate ju küll, kui näiteks töö juures kellegagi iga jumala päev kohvinurgas jutustate, aga olete juba liiga kaua aega rääkinud, et näiteks kolm kuud hiljem küsida: „Vabandust, mis su nimi on?“

Pärast kaht ja poolt aastat sain tolle naise nime teada selle kaudu, et vallandasin ta. Nimelt olime koosolekul, kus mu boss ja veel paar osakonnajuhatajat kellegi Maria kehvi töötulemusi arutasid. Mina noogutasin kaasa, kui mult uuriti, kas olen nõus, et Maria kogu aeg hiljaks jääb ja liiga pikki lõunapause võtab. Ei saanud ju oma bossile näidata, et ma ei tea, kellega tegu. Koosolek lõppes sellega, et mind saadeti seda Mariat vallandama.

Kõndisin siis meie avatud kontoris ringi teadmata, kust ma Maria leida võiks. Lõpuks sattusin tuttava näo peale – just selle, kellega me iga päev kohvitassi taga klatšisime. „Kuule, kas sa tead, kus see Maria Kask pesitseb? Boss ütles, et ta on igavene looder, kellele juba piisavalt palju võimalusi on antud, ja nüüd pean mina talle sule sappa panema. Kohe saab tsirkust!“ teatasin talle.

„Kuradi lipakas!“ tuli mulle vastuseks. „Kohvi juua iga jumala päev kõlbas sulle küll, aga nii palju ajurakke sul ei leidu, et mu nimi meelde jätta! Ma tean isegi su koduloomade nimesid!“

Nüüd ma siis tean, kes on Maria Kask, eks...

Aga tõepoolest, kui kellegi nimi on Toomas, Margus, Peeter või midagi sarnast, ei jää see mulle kunagi meelde. Seevastu näiteks Getter, Moonaliisa või Charlene küll. Pange oma lastele meeldejäävamad nimed!

Ahjaa, kas te musta söe maski olete juba proovinud? Mulle tuli parajasti kuller, kui ma sellega katsetasin, ja ehmatas end kangeks. Igal juhul soovitan nii ilufanattidele kui ka pangaröövlitele!

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee