Arvamus

Elu hind  

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 18. oktoober 2018, 17:58
Möödunud laupäeval Tallinnas Kakumäel juhtunud traagilise õnnetuse, kus koduseinte vahel leidsid lapsevanemad oma nelja- ja seitsmeaastase tütre surnuna ning hiljem suri haiglas ka kaheaastane poeg, põhjuseks oli vingugaas.  Robin Roots
Riik võiks paigaldada vaesemate inimeste koju tasuta vinguandurid, ütles päästeameti peadirektor Kuno Tammearu intervjuus ETV-le.

Suurepärane initsiatiiv, mis tasuks kindlasti ära isegi siis, kui selle tulemusena päästetaks kas või üks inimelu. Kuid sellega on veel teine probleem. Nimelt, osa ka neist, kellele anduri ostmine pole probleem, jätavad kodus selle paigaldamata. Signalisatsioon, valvekaamerad, küttesüsteemi kaugjuhtimine ning muud vara säilitamiseks ja mugavuse loomiseks mõeldud seadmed on tihtipeale inimeste arvates elupäästvatest anduritest tähtsamal kohal.

Pärast eelmise aasta alguses Põhja-Tallinnas toimunud traagilisi sündmusi tahtsin kirjutada sellest, kuidas vingugaasiandurit valida. Päästeamet suunas mu edasi tehnilise järelevalve ametisse. Oma konkreetsetele küsimustele ma tookord vastuseid ei saanudki. Erinevatel veebilehtedel oleva ning kohati ebaselge materjali ümberkirjutamisest polnuks aga suurt kasu.

Oh jah, kallis riik, sa tunned muret ja annad lubadusi ainult pärast tragöödiaid. Nende ennetamine vajab aga vaevanõudvat, järeleandmatut ja selgitavat tööd elanikkonnaga. 40-eurone hüvitis kõige lihtsama vingugaasianduri soetamiseks kuluks tõepoolest ka ära.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee