Vaba aeg

Händel, Sibul ja Londoni teater SügisFestil 

Linnaleht, 18. oktoober 2018, 17:55
Paul Mägi ning muusika- ja teatriakadeemia sümfooniaorkester annavad laupäeval kontserdi Estonia kontserdisaalis Jelena Vilt
Reedest kolmapäevani toimuval Eesti muusika- ja teatriakadeemia muusikafestivalil SügisFest astub lavale üle 150 muusiku ja näitleja.

Festivali avaõhtul esietendub teater NO99 suures saalis Georg Friedrich Händeli ooper „Orlando“, mis jõuab vaatajateni Stephan Jörise lavastatuna. Laupäevasel sümfooniakontserdil Estonia kontserdisaalis kuuleb publik nii 19.–20. sajandi muusikat ning muusika- ja teatriakadeemia doktorandi Giovanni Albini uudisteose maailmaesiettekannet. Lavale astuvad akadeemia sümfooniaorkester, vioolamängija Sandra Klimaitė ning dirigent Paul Mägi.

Festivalil annavad kontserdi ka akadeemia džässmuusika üliõpilaste ansamblid, kes esitavad rokilegendi Riho Sibula hitte. Kuulda saab uut elektronmuusikat ning näha, mis juhtub, kui jõud ühendavad kontrabassimängijad Kristin Kuldkepp ja Jaanus Siniväli ning videokunstnik Tencu.

Festivali lõpetab kolmapäeval Londoni näitetrupi New Public lavastus pealkirjaga „Lucid“. See naljakas ja kohati häiriv pilguheit unenägude maailma tuuakse publikuni leidlikus kombinatsioonis helidest, füüsilisest teatrist ja sürrealistlikust huumorist. Londoni kriitikutelt palju kiidusõnu saanud lavastuses astub üles ka eesti näitlejanna Katariina Tamm. Etendust saab tänu viitevaba heli- ja videoülekande tehnoloogia LoLa kasutamisele näha korraga lausa kahes kohas, nii rahvusraamatukogu tornisaalis kui ka muusika- ja teatriakadeemia kammersaalis.

Vaata festivali täpset kava lehelt ema.edu.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee