Värsked Tallinna uudised

Kuhu kaevata, kui kojamees terroriseerib juba varahommikul lehepuhuriga? (36)

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2018, 19:21
Puhurit saab kasutada ka päeval, vapramad koristajad asuvad tööle juba kell kuus hommikul.Foto: MARIANNE LOORENTS
Käes on jälle see tore aeg, kus usinamad kojamehed hülgavad kõrgtehnoloogilised imeriistad ehk luuad ja koorivad enda tööriistakuurist välja lehepuhurid, millega varahommikul asuda öö jooksul maha kukkunud lehti taga ajama.

Kujutage ette, kui äratuseni on aega see viimane ja kõige magusam tund, kuid täpselt kell kuus hommikul lükkab kojamees lehepuhuri pläriseva mootori tööle ja saad kogeda koos kõigi ümbruskonna ühisärkamist, sest vapper lehejahtija töötab usinalt vähemalt pool tundi.

Aga kas ja kuhu annab sellise kojamehe peale kaevata? Selgub, et kaevata pole kuhugi, vaid loota tuleb kojamehe enda tervele mõistusele, et midagi vaiksemat hommikul kasutada.

Vastab mupo pressiesindaja Meeli Hunt: 

"Vastavalt Tallinna linna heakorraeeskirjale peavad tänavad puhtad olema kella 7-ks hommikul. Seega hommikune koristus on vajalik enne seda teostada. Kui seda tehakse öörahu välisel ajal (öörahu on vastavalt korrakaitseseadusele P-N kl 22.00-6.00 ja R,L kl 00.00-7.00), siis inimesel lasub teatav taluvuskohustus.

Kas puhastusala koristust varahommikul just lehepuhuriga tegema peab (mis tõepoolest on häälekas ja häiriv), on juba iga koristaja südametunnistuse küsimus. Iseenesest ei ole Tallinnas lehepuhuri kasutamine seadusega keelatud ega muul viisil reglementeeritud."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee