Värsked Pärnu uudised

Pärnu kontserdimajja tulevad King’s Singers ja Cameron Carpenter 

Linnaleht, 5. oktoober 2018, 11:40
Cameron Carpenter esitab oma teisel Eesti tuuril Bachi meistriteoseid.  Pärnu kontserdimaja
Pärnu kontserdimaja uuel hooajal võib teiste seas kuulda briti vokaalansamblit The King’s Singers ja klassikalise muusika „pahaks poisiks“ tituleeritud orelimängijat Cameron Carpenterit.

Laupäeval toimuval hooaja avakontserdil astuvad üles noored tähed Saksamaalt ja Leedust. Saksamaa noorte sümfooniaorkester koosneb 14–20-aastastest muusikutest. Solistina astub Mozarti oboekontserdiga üles noor Leedu muusik Pijus Paškevičius.

Lisaks kuuleb oktoobris menukat briti vokaalansamblit The King’s Singers, kes tähistab tänavu 50 aasta juubelit kontsertidega üle maailma. Pärnusse jõuab kollektiiv oma tuuriga „Golden World Tour“ 24. oktoobril. Päev varem esineb ta Tartus Vanemuise kontserdimajas. Vokaalgrupi paljude saavutuste hulka kuuluvad kaks Grammy võitu, Emmy ja koht ajakirja Gramophone kuulsuste koja nimekirjas.

12. oktoobril toovad külakostiks Ladina-Ameerika rütme klaveriorkester Brazil PianOrquestra, kes kasutab klaveri mängimiseks ebaharilikke tehnikaid. Teosed on seatud nii, et muusikud esinevad ühel ja samal klaveril, kasutades klaviatuuri ja klaverit nii seest kui ka väljast. Brasiilia pianisti Claudio Dauelsbergi loodud ja juhitud ansambel esitab Brasiilia muusikat klassikalise ja popmuusika radadelt, lisaks kõlavad samba, bossanoova, coco, maracatu ja ciranda rahvaviisid. Muusikud tantsivad, mängivad jalgpalli, suhtlevad publikuga ning klaveri sees toimuvat näeb ekraanilt.

Tallinnas tegutsev USA muusik ja trummar Brian Melvin tähistab 60 aasta juubelit ansambliga BeatleJazz. Temaga koos on laval kolmekordne Grammy võitja, džässpianist David Kikoski ja paljude autasudega pärjatud bassist Piotr Lemańczyk. BeatleJazzi kontsert Pärnu kontserdimajas toimub 22. novembril.

Pärnu kontserdimaja sünnipäevakontserdil novembri viimasel päeval astub koos Eesti riikliku sümfooniaorkesteriga üles noor viiulimängija Emmanuel Tjeknavorian. Ta pälvis rahvusvahelisel kontserdiareenil tähelepanu pärast viimast Sibeliuse konkurssi, kus ta võitis teise preemia, publikupreemia ja Sibeliuse viiulikontserdi parima interpretatsiooni preemia. Kontserdimajas saab kuulata tema esituses Sibeliuse viiulikontserti, mida ta esitab Antonio Stradivari (Cremona) viiulil.

Järgmise aasta suurim rahvusvaheline staar, keda Pärnu kontserdimajas näha ja kuulda saab, on orelimängija Cameron Carpenter. Klassikalise muusika „pahaks poisiks“ tituleeritud Carpenter esitab aprilli lõpus oma teisel Eesti tuuril Bachi meistriteoseid, mille kaudu avaldub ta loomingulisus ja mängulust.

Uue aasta algus toob MustonenFesti kontsertidel põnevaid muusikuid laiast maailmast. Yukio Yokoyama on kaasaegse Jaapani pianismi grand man, kes pärast mitut laureaadi tiitlit rahvusvahelistel konkurssidel on pühendunud romantilise klaverimuusika esitamisele. Pärnu kontserdilgi kõlab Frédéric Chopini looming. Teisel festivali kontserdil jõuab Gurdjieff Ensemble’i vahendusel kuulajateni Armeenia vaimulik ja ilmalik rahvamuusika. Ansamblil on muljetavaldav rahvuslike pillide kogu. Kava esitataksegi autentsetel rahvapillidel.

Naistepäeva tähistatakse Pärnu kontserdimajas flamenkorütmide, -muusika ja -tantsuga. Barcelonast pärit Pedro Javier González on viimaste aastate tuntuim ja hinnatuim Hispaania flamenko-, džäss- ja klassikaline kitarrist, helilooja ning produtsent. Ta on teinud koostööd paljude tunnustatud artistidega, nagu B. B. King, John McLaughlin ja Pat Metheny.

Kui Pärnu kontserdimaja alustab hooaega saksa noorte muusikutega, siis lõpukontserdil maikuus kõlab Jeruusalemma sümfooniaorkester. Orkestri ees astub solistina üles Iisraeli pianist Tom Borrow ning kollektiivi juhatab nende sagedane külalisdirigent Andres Mustonen.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee