Arvamus

Eirates protokolli (2)

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 5. oktoober 2018, 11:40
Paavst Franciscuse ja Kersti Kaljulaidi kohtumine Kadriorus Foto: Tiina Kõrtsini
Hakkasin meie presidenti rohkem austama. Paavst Franciscuse visiidi ajal rikkus ta etiketti, kuna kandis paavstiga kohtudes lillakassinist kostüümi.

Moeväljaannetes kirjutatakse, et etiketi järgi pidanuks ta paavstiga kohtumisele selga panema pikkade käiste ja kõrge kaelusega pika musta kleidi ning loori.

Hiljuti külastas meie president Kersti Kaljulaid Narvat ja külastas ka lähiümbruskonda. Räägitakse, et Vasknarva külas oli ta joonud samovarist teed, söönud pirukaid, vestelnud kohalikega ega kiirustanud üldse kuskile, vaatamata kaaskonnale, kes käekella numbrilauale viipasid.

Tõsi küll, president räägib vahel sellist juttu, mida kuulda ei tahaks. Aga lihtsalt vaadata on teda väga meeldiv. Ta eelkäijagi ju rikkus aeg-ajalt poliitilist etiketti, kui näiteks George W. Bushi lennukile saates näris nätsu. Aga seejuures paistis eelmine president silma liigse üleolevuse ja ülbuse poolest. Seda ei saa öelda nüüdse presidendi kohta. Olgu Kuremäe kloostri nunnad või paavst ise – nendega kohtudes oli ta loomuliku hoiaku ja siira naeratusega.

Seda ükski diplomaatiakursus ei õpeta, see tuleb südamest. Tubli oled, Kersti!

2 KOMMENTAARI

i
inimkonnale 19. oktoober 2018, 06:39
Pauluse kiri filiplastele 2:Hümn Kristusele 5 Mõtelge iseenestes sedasama, mida Kristuses Jeesuses: 6 kes, olles Jumala kuju, ei arvanud osaks olla ...
(loe edasi)
s
stiilinäitaja 9. oktoober 2018, 18:17
https://maailm.postimees.ee/1975149/itaalia-lahkab-aastakumnete-tagust-vatikani-pankuri-morvalugu Pankur Calvi mõrvati, kuna ta oli seotud finantsaf...
(loe edasi)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee