Dilaila

Kui suur on liiga suur? 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 5. oktoober 2018, 11:40
Kas olete kuulnud modellist nimega Tess Holliday? Kui ei, siis guugeldage. Ta kõnnib mööda moelavasid ja ta suurus on 52.

Mida arvaks Tessist minu sõbrantsi vanaema, kes ühel suvel minu ja sõbrantsi suvilas toortoidudieedile pani, sest olime „liiga pontsakaks“ muutumas? Täpsustuseks, olime siis 11-aastased. Tema käest saime alati kohe teada, kui olime kas või 500 grammi juurde võtnud.

Aga siiski, kui sinu sõbrants on samuti 52 poole purjetamas, siis millal on õige aeg midagi ette võtta? Kas siis, kui ta on 50-ni jõudnud, või on 36-st 38-ni jõudmine õige hetk?

Üks meie sõbrants läks hiljuti oma tüdruksõbrast lahku ja on juba nädalaid masenduses. Ta võttis töölt haiguslehe ja vedeleb voodis Ben & Jerry’se jäätist mugides, vaadates järjest Katrin Lusti saateid. „Jumal küll, kuidas saab keegi kellelegi niimoodi teha? Mis point üldse sellel kõigel on?“ kõlab ta praegune elufilosoofia. Ja ma ei tea, kas ta räägib endast, Katrin Lustist või Lusti antikangelastest.

Enivei, arutasime sõbrantsidega, mida me teha saame, kui Piia teatas, et tal on juba kõik kontrolli all: „Ta arvab, et sööb ennast paksuks, aga mina kavaldan teda praegu hoopis üle!“

Meie vaatasime üksteisele segaduses nägudega otsa.

„Ma vahetasin tal külmkapis Coca-Cola Zero vastu! Fanta asemele tegin segu fat burner’ist, apelsinimahlast ja mulliga veest. Ning ta arvab, et sööb uue maitsega Ben & Jerry’st, aga tegelikult on see uus madala kalorsusega jäätis, see, mida see blond tšikk telekas reklaamib. Ja ma ostsin talle kingituseks isu vähendavaid pulgakomme!“ teatas Piia sosinal.

Okei, okei... Ma arvan, et parem oleks siiski talle midagi öelda! Teate küll, südamehaiguse riskidest ja muust, mitte sellest, et ta suuremana kuidagi kehvem välja näeks, eks.

Ahjaa, kes pakse naisi kuidagi ei kannata, mõelge, kui paljud Eesti meeskuulsused on tugevalt ülekaalulised. Äkki läheks ka neil ühte Piiat vaja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee