Arvamus

Mitteüllatavate avastuste sajand 

Jevgenia Zõbina, toimetaja, 21. september 2018, 11:37
Kas keegi oleks osanud veel 30 aastat tagasi arvata, et saame mobiilirakenduses kaardile kanda seene- ja marjapaigad Foto: Robin Roots
Kas keegi oleks osanud veel 30 aastat tagasi arvata, et saame veebis hääletada, mobiilirakenduses kaardile kanda seene- ja marjapaigad ning poes maksta kontaktivaba pangakaardiga?

Sajand on alles alanud, kuid nii palju on juba leiutatud!

Sel nädalal teatas Eesti Õigusbüroo, et osales häketonil, kus IT-inimesed koostöös juristidega leiutasid 48 tunniga robot-juristi. See on võimeline koostama inkassofirmade nõudmistele vastuseid. Messenger’is teksti lõpus genereerib see aga dokumendi, mis jääb inimesel endal saata vaid õigele adressaadile. Kuid esmaleiutajad me selles valdkonnas ikkagi pole. Selline robot on Suurbritannias välja töötatud juba aastal 2015.

Vana-Rooma filosoof ja kirjanik Seneca, praktiliselt Jeesus Kristuse eakaaslane, ennustas, et kunagi jõuab kätte aeg, kus meie järeltulijad imestavad, kuidas me ei tundnud nii ilmselgeid asju. Mulle tundub, et nüüd ongi kätte jõudnud aeg, kus meie järglasi on võimatu millegagi üllatada. Või kui, siis ainult lugudega sellest, et mitu aastakümmet tagasi olid olemas telegrammid, raamatukogu kartoteegid ning kokku volditud spikrid, korterisse ilmunud lauatelefon või värviteler andis aga lausa põhjuse väikese pidu korraldada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee