Dilaila

„Olen professionaalne feissari kasutaja!“  

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 21. september 2018, 11:31
September on aastas üks neid aegu, kus me kahtleme kõiges. Kas mu sügisgarderoob on piisavalt trendikas? Kas peaksin üleni punases välja minema? Kas töötan õigel töökohal ja saan piisavalt palka? Ning nii saadamegi CV-sid firmadesse, kus me kunagi töötada ei tahtnud.

Aastate jooksul olen sattunud mõnedele veidratele tööintervjuudele. Mu sõbrants aga üllatas mindki.

Algatuseks tuleb mainida, et ta on eriti formaalne tibi – ta kandis pükskostüüme ammu enne Hillary Clintoni presidendikampaaniat –, kes arvab, et on tegelikult hoopis cool hipster. Kord nägi ta tööportaalis kuulutust tegevjuhi ametikohale üsna üldise nimega firmas ning otsustas muidugi kandideerida. Kuulutuses küll vihjati, et otsitakse „loova meelega kunstiinimest“ ja pakutakse „ebatavalist töökeskkonda“, ent loomulikult oli ta kindel, et need sõnad käivad just tema kohta.

Ning kust ta ennast leidis? Harley Davidsone müüvast asutusest! Niisiis saabus ta oma valges pükskostüümis ja Gucci saabastes, mis ta minult selleks puhuks laenanud oli, higiste ja karvaste nahkpükstes motomeeste keskele. Kui tal intervjuu osana Harley selga paluti istuda ning ta oma pükse õliseks teha ei tahtnud, otsustas ta lõpuks siiski alla vanduda ja tunnistada, et kõik töökohad pole temale.

Meie aga intervjueerisime hiljuti sotsiaalmeedia juhi kohale kandideerivaid inimesi. Intervjuule saabus üsna asjalik ajakirjanduskraadiga noorsand. Küsisisime talt üsna alguses, milline on tema kogemus Facebooki ja Instagramiga.

„Ma olen Facebookis terve päeva! Vaatan telefonist ja arvutist vähemalt 30 korda päevas, mida sõbrad on postitanud!“

„Okei, aga milline on teie professionaalne kogemus nende platvormidega?“ küsisin.

„Ma olengi professionaalne Facebooki kasutaja! Lihtsalt nüüd tahaks selle eest palka ka saada!“ teatas ta.

Tegime intervjuu viisakalt ära ja teatasime, et võtame temaga ühendust. Mis te arvate, kas me ka tegime seda?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee