Dilaila

Eestlased välismaal 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 14. september 2018, 11:01
Mulle meeldib jälgida, kuidas kaasmaalased kõik koos Tallinnast otselennuga mõnele soojale maale saabuvad ja seal edasi tegutsevad.

Selle suve kõige lõbusam seik, millele tunnistajaks olin, juhtus kindlasti Juhani ja Maaliga (just sellised nimed neil tõepoolest olid!) Milano lennujaamas. Kõigepealt tahtsid nad kepphobusega lennukisse minna. Nad olid check-in’is minu ees ning neile seletati väga selgelt ja žestide abil, et kepphobune ei vasta pagasi turvanõuetele. Mida vastas selle peale Maali?

„Ja panimaju,“ teatas ta.

Ning muidugi läksid Juhan ja Maali kepphobusega edasi turvakontrolli. Kui neile siiski lõpuks puust ja punaseks tehti, et hobusepea võivad nad kaasa võtta, keppi aga mitte, läks neil muidugi jubedaks halamiseks ja eestikeelseks sõimamiseks. Kuidagi saadi hüsteeriline vanem paar siiski turvakontrollist läbi, kuid sellega nende seiklused ei lõppenud.

„Isvinite, kuda sdes värav?“ uurisid nad inimestelt.

Muidugi teadsid nad, et suures maailmas inimesed eesti keelt eriti ei oska, aga vene keelt räägib Itaalias kohe kindlasti iga viimane kui lennujaamatöötaja, eks!

Lõpuks otsustasid nad nooltest lähtuda – vast ikka jõuavad õigesse kohta. Kuhu nad välja jõudsid? Saabuvate reisijate väljapääsu ning samasse kohta, kus nende seiklus oli alanud! Ning uuesti turvakontrolli, ja nii edasi.

Ning meie istusime ja istusime lennukis, olles enne kuulnud üle terve lennujaama teadaannet: „Juhan ja Maali sihtkohaga Tallinn, värv suletakse viie minuti pärast!“

Kui paarike siiski lõpuks ähkides lennukisse oli jõudnud, leidis loomulikult aset paras kisma, teise poole reisist kurtsid nad aga kõigile, kes magamist ei teeselnud, oma lugu.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee