Värskemad linnauudised

Kohalikud vastu: teletorni ümbrusse tahetakse ehitada kortermaju (11)

ERR, 2. september 2018, 12:29
Tallinna teletornFoto: Robin Roots
Arendaja soovib Tallinnasse teletorni juurde Laiaküla asumisse ehitada kuus kolmekorruselist kortermaja, kuid kohalikud elanikud pole rahul ei arenduse suure mahu ega ka parkimiskohtade paigutusega Kloostrimetsa tee äärde, kirjutab uudisteportaal ERR.

Kloostrimetsa tee 70b ja 70c kohta algatatud detailplaneeringu seletuskirja kohaselt soovib Skill Kaiptal OÜ ehitada Laiaküla asumisse 2,78 hektarile kuni kuus kolmekorruselist 63 korteriga elamut, millest viies hoones oleksid korterid ja ühes lisaks korteritele ka äripinnad. Lisaks majade juures olevatele elanikele ette nähtud parkimiskohtadele on kavas rajada 14 parkimiskohta Kloostrimetsa tee äärde.

Sellise plaaniga pole aga rahul kohalikud elanikud, kellest 114 on andnud allkirja ettepanekutele, et arenduse mahtu vähendataks ja tehtaks muudatusi parkimiskohtade kavandamises.

„See on ühe piirkonna ülerahvastamine,“ tõdes Pirita linnaosakogu liige Lea Nilson arendaja plaani kommenteerides ja märkis, et tegu on tõenäoliselt viimase suurema vaba kõrghaljastatud maa-alaga teletorni kõrval Laiaküla asumis, kus peaks Pirita üldplaneeringu järgi olema piirkonna keskus.

Loe lugu täismahus ERRi uudisteportaalist.

11 KOMMENTAARI

a
Arendaja 9. september 2018, 11:42
Tallinna paisumine rohevööndite arvel tuleks lõpetada, sest kommunikatsioonide ja infrastruktuuri ülevalpidamine läheb liialt kalliks. Tuleks peatada ...
(loe edasi)
k
Kris 2. september 2018, 23:14
Miks, sest need majad ju toovad raha sisse, kõik ainult raha eesmärgil. Oleks lubatud, kaotataks vist kõik riigimetsad ja rannaäärsed ja ehitataks täis.
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee