Värskemad linnauudised

Oh kooliaeg, oh kooliaeg 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 30. august 2018, 17:02
Teadmistepäev on peagi taas käes. Ning mida see tähendab? Eks ikka seda, et hulk tudengeid jookseb jälle kõikvõimalike restorani- ja baaritööde peale tormi, eriti Tartus ja Tallinnas.

Tallinna kesklinnas tuntud baari pidav tuttav rääkis mulle ka nende palgasoovidest. Näiteks saabus baari üsna asjalik tudengihärra, magistriõppes, kel isegi natuke eelnevat töökogemust paistis olevat. Tööintervjuu läks hästi, kuni juttu tuli palgasoovist: „Kuna mul on juba baka juuras, mis tähendab, et mul on kõrgem kvalifikatsioon kui keskmisel Eesti töötajal, pean loomulikult saama ka üle keskmise palka. Näiteks 1500 eurot kuus oleks selline elamisväärne palganumber. Kas lööme käed?“

Baariomanik küsis selle peale, kuidas ta oma juurabakat õlleklaase täites kasutada kavatseb. Sellega vestlus ka lõppes.

Üks tšikk aga eeldas, et baari lahtiolekuajad sätitakse vastavusse ta õppegraafikuga. „Esmaspäeval saan töötada kella 11.30–13.30, teisipäeval kella 17–18.30, siis on mul Pilatese trenn. Ja nädalavahetustel ma ei tööta, kuna tahan natuke tudengielu ka nautida,“ teatas ta võluva naeratusega.

Boss saatis ta sama võluva naeratusega järgmisse baari tööd otsima.

Ja kuidas mina tudengina oma arveid maksin? Töötasin samuti baaris, kuid teatasin kõigile välismaalastele, et Tallinnas kehtib alkohoolsetele jookidele turistimaks 50% – ning võtsin selle endale jootrahaks, et juurviljasmuutide ja trennis käimise eest maksta. Ossinovski oleks seda kuuldes uhke!

Ahjaa, kas nägite videot, kus USA-s ettekandja, keda tagumikust näpistati, tolle umbes kahesajakilose tüübi täie jõuga vastu seina viskas? Ja mida ta ülemus seejärel tegi? Helistas ja õnnitles tšikki selle eest! Nüüd tundub tõesti, et oleme 21. sajandisse jõudnud... Siit saab häid ideid, mida teha, kui IT-mees mu dekolteed järgmine kord pikemalt vahtima jääb!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee