Vaba aeg

Kogukondade aeg: tänavafestivali peab Uus Maailm Tallinnas ja aparaaditehas Tartus 

Linnaleht, 30. august 2018, 17:01
Uue Maailma asum on tänu festivalile sel nädalal täis tänavamelu. Robin Roots
Sel nädalavahetusel saab mõnusat melu kogeda nii Tallinnas erilaadses Uue Maailma asumis kui ka Tartus üha enam populaarsust võitvas aparaaditehases.

Ühe vanema Eesti asumiseltsi, Uue Maailma Seltsi korraldatav Uue Maailma tänavafestival on korraldajate teatel seltsi eesmärkide selgeim väljendus. Alati septembri esimesel nädalavahetusel toimuval tänavapeol avatakse tänavad kaheks päevaks jalakäijatele. Ühtlasi kuulutatakse festivalil alanuks keskkonnasõbraliku liikumise kuu.

12. korda toimuva tänavafestivali korraldajad lubavad, et neil päevil kõlab kolmel laval hea muusika, tänavad on täis melu, tänavasporti, tegevusi, kauplejaid ja kodukohvikuid. Laupäeval kell 11 avatakse tänavaturg ja muusikaline kava lõpeb kell 22. Pühapäeval alustatakse samuti kell 11 ja lõpetatakse kell 18. Näiteks Luha/Kristiina laval astuvad laupäeval kell 12.15 lavale Jennifer Marisse Cohen ja Luisa Lõhmus, kell 13 Silver Jusilo, kell 14 Panbeats, kell 15 Inger ja kell 16 C-Mimm. Pühapäeval on samal laval kohal Täna Olen Laps (kell 12), Hingebande (kell 13), Crystal Strings (kell 14), Duo Ruut (kell 14.30) ja Mandotrio (kell 16).

Festivali laste- ja noortealal saab puhuda hiiglaslikke mulle, teha näomaalinguid ning meisterdada endale šabloonitöötoas T-särk. Sealsel laval esinevad laupäeval kell 12 Koidu tantsukooli õpilased, kell 13 Kullo huvikeskuse KT Stuudio ja kell 15.30 Müstika tantsustuudio. Pühapäeval kell 12 ja 13 toimuvad samuti Koidu tantsustuudio etteasted, kell 14 näeb aga capoeira’t.

Salakontserdid ja öökino

Üha enam populaarsust koguvas Tartu aparaaditehases peetakse aga reedel ja laupäeval kolmandat korda aparaaditehase festivali. Reedel kell 16 algab lahtiste uste päev ning kell 18 avatakse taaskasutuspood Sergei. Samas avatakse aparaaditehase aastanäitus ja restoran Kolm Tilli, kus esineb Forest Kämp. Erinevate Tubade klubis astuvad kella 23-st lavale Väike Pede, Poistekoor ja Eutanaa$ia, DJ-d on N8 ja Lill Slim.

Tartu aparaaditehase festival on varasemal kahel aastal kohale meelitanud palju linlasi. Madli Viigimaa

Laupäeval kella 11–17 peetakse aparaaditehase tänavaturgu ja Müürilille täikat, samuti on hoovis avatud lasteala. Kell 14, 15, 16 ja 17 algavad aga aparaaditehase ja Tartut Euroopa kultuuripealinnaks vedava tiimi koostöös Kastani-Vaksali linnaosas neli salakontserti. Festivali korraldajad on märkinud, et silma tasub peal hoida aparaaditehase festivali Facebooki sündmusel, sest just sealt saab aimu, kus kontserdid toimuvad.

Üks festivali tipphetki on laupäeval kell 20 algav Armastuse saali avapidu, kus esineb Erki Pärnoja Efterglow, ning kell 22 koostöös Tartu Elektriteatriga Samelini hoovialal toimuv öökino, kus huvilised saavad näha 1966. aasta Tšehhi filmi „Karikakrad“.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee