Värsked Tallinna uudised

Kanutiaia huvikooli töötaja: "Politseid on siin haruharva näha." (4)

Liis Vaksmann, 28. august 2018, 10:54
Foto: TIINA KÕRTSINI
Ehkki kesklinna peksutsentriks saanud Kanuti pargi probleem on politseile teada ja enda sõnul politsei ka probleemiga tegeleb, siis lähedal asuva noortemaja töötajate sõnul on politseinikke seal väga harva näha.

Tallinna Kanutiaia huvikooli arendusjuht Andres Kask ütleb, et nende töötajatel ega õpilastel pole noortejõukudega kokkupuuteid olnud. „Aastate jooksul oleme pidanud politseile küll nii mõnegi väljakutse tegema, kuid siis olid need seotud meie territooriumile sattunud narkomaanide, asotsiaalide või suitsetavate alaealistega,“ räägib Kask.

Samal teemal

„Näiteks olid siin süstivad narkomaanid, kes jõudsid mõnikord ka meie välisuksest sisse, aga see oli veel siis, kui meil polnud aeda ümber. Tegelesime sellega üle kümne aasta, et kool selle saaks ja lõpuks see õnnestuski. Samuti on meil ümber maja ka kaamerad üleval. Kuid kõike seda, mis Kanuti aias toimub, meie ju ei näe,“ viitab ta sellelegi, et suvi on ju huvikoolis puhkuste aeg, aga elu pargis keebki just sel ajal.

„Olen isegi siin pargis natuke liikunud ja noortekampu näinud, kes kogunevad ja kuulavad kõvasti muusikat. Paistab, et see on neile selline kogunemiskoht. Tammsaare park on ju kinni. Ju ei ole kesklinnas teist sellist paika,“ räägib Kask. „Kuid üldjuhul liiguvad nad siin ikkagi ainult soojal ajal ringi. Kevadest sügiseni, nii kaua, kui ilmad lubavad.“

Ta arvab, et noortekampade küsimusega peaks tegelema ka politsei ja mupo. „Patrulli on siin ikka väga vähe näha. Vanasti, aastaid tagasi oli ikka näha, et vanalinn oli turvatud. Politsei ja korrakaitse liikus nii Viru kui ka Aia tänaval. Nüüd on vist kaamerad üles pandud, kuid tegelikkuses peaks ikkagi sellistes kesksetes kohtades liikuma politsei või korrakaitse, aga ilmselt on küsimus rahas,“ arutleb Kask. Tallinna munitsipaalpolitsei ameti pressiesindaja Meeli Hunt ütleb omalt poolt, et kindlasti oleks väga oluline kaasata sellesse ka pargivaht. „Samuti on saanud meie kesklinna inspektorid ülesande Kanuti aia parki pisteliselt kontrollida. Põhiraskus jääb siiski politsei kanda, kellel on noorte taltsutamiseks ja korrale kutsumiseks vajalikud volitused ja võimekus. Vajadusel teeme korravalvuritega operatiivselt koostööd ja teavitame neid korrarikkumisest.“ 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee