Värsked Tallinna uudised

TÜHJAD PRÜGIKASTID: restoranide solginired lõhnastavad vanalinna tänavaid (1)

Pealinn, 27. august 2018, 10:39
Foto: Tiina Kõrtsini
"Tuleb trahvida, midagi muud siin ilmselt ei aita," hindab Eesti tippkokk Dimitri Demjanov olukorda, kus paljud vanalinnas tegutsevad nooblid toidukohad toidujäätmed olmeprügisse sokutavad. Abilinnapea Züleyxa Izmailova omakorda loodab, et linn hakkab ise vanalinnas jäätmevedu korraldama ja see võimaldab lõpetada olukorra, kus jäätmete lehkav vedelik tänavaile voolab.

Kauni söögikoha klienti vaevalt et huvitab, kuhu tema toidu valmistamise jäätmed pärast rändavad. Küll pakub see huvi näiteks vanalinna elanikele: prügiauto järel nirisev solgirida on järjekordseks märgiks, et mõni restoran on toidujäätmed olmeprügi hulka sokutanud.

Et vanalinnas valitseb seoses biojäätmetega massiivne korratus, seda tunnistab ka mupo, kes näiteks aastatagusel reidil avastas, et 15 toitlustuskohast 12-l seisid biojäätmete konteinerid täiesti tühjana.

"Osa konteinereid olid täiesti puhtad ja puutumata, ühele oli isegi lillepott peale pandud, et keegi sinna sisse midagi viskama ei kipuks," lausus kesklinna mupo vaneminspektor Artjom Kruglov. "Kontrollisime 15 restorani-baari ja vaid kolmel oli kõik tipp-topp korras. Ülejäänud olid oma biojäätmed visanud olmeprügi konteineritesse. Konteinerite tühjendamisel pressib prügiauto jäätmed kokku. Biojäätmetest eraldub ebameeldiva lõhnaga vedelik, mis niriseb vanalinna tänavatele. Seda kõike me täies eheduses ka nägime. Sama olukord valitseb praegu, midagi pole muutunud."

Loe artiklit täismahus Pealinnast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee