Värsked Tallinna uudised

Tallinn kaalub turistimaksu kehtestamist 

Toimetas Triinu Laan, 23. august 2018, 19:24
Foto: Joosep Martinson
Tallinna Linnavolikogu sügishooaja avaistungil kutsus linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart oma kõnes üles volikogu liikmeid kaaluma võimalust lisada 2,8 miljonit eurot linnakassasse linna arendamiseks.

„Turism on Tallinna jaoks oluline majandusharu,“ ütles Kõlvart. „Selleks, et Tallinn oleks rahvusvaheliselt tuntud ning atraktiivne puhke- ja konverentsiturismi sihtkoht investeerib linn pidevalt nii linnakeskkonda, mida kasutavad turistid, kui ka turismiturundusse. Samuti toetab Tallinna linn ulatuslikult erinevaid rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi, mis toovad Eestisse hulgaliselt väliskülalisi."

Kõlvarti sõnul peaks turistimaks jääma pea märkamatuks turisti rahakotile. "Isegi kui kehtestame 1-eurose turistimaksu ühe öö eest majutusasutuses annab see linnale täiendavat tulu kuni 2,8 miljonit eurot aastas."

Kogutd maks suunatakse linna taristu arendamiseks, vanalinna väärikate hoonete sh sakraalhoonete renoveerimiseks, piirkonna reklaamimiseks, linnas toimuvate rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks ning turistidega seotud kulukoormuse hüvitamiseks.

Eelmisel aastal külastas Tallinna  4,5 miljonit turisti, see on 10 korda rohkem kui Tallinnas elanikke. Kümne aastaga on kahekordistunud kruiisireisijate arv jõudes käesoleval aastal 570 000ni. Majutusettevõtetes on ööbimiste arv kümne aastaga kasvanud poole võrra – 1,8 miljonilt 2,7 miljonini. Möödunud aastal toimus linnas üle 3700 konverentsiürituse 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee