Vaba aeg

Christina Aguilera ei paku kuigi palju pinget 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 23. august 2018, 16:08
Christina Aguilera „Liberation“ Foto: RCA
Christina Aguilera on üliedukas ameerika poplaulja ja laulukirjutaja, näitleja ja teleprodutsent. Praeguseks 37-aastase laulja albumeid on üle maailma müüdud rohkem kui 25 miljonit eksemplari.

Juuni keskel ilmunud „Liberation“ on ta kaheksas stuudioalbum. Selle valmimine võttis kaua aega, salvestused tehti nelja aasta jooksul, aastail 2014–2017. Muide, eelmine plaat „Lotus“ tulistati välja kuue aasta eest! Pikka vahet põhjendab ta kenasti tõsisema keskendumisega pereelule, kahe lapse eest hoolitsemise ja uute muusikaliste ideede otsingutega.

Tea, kas fännid nõustuvad, kuid vähemalt esimeste kuulamisringide järel ei paku uudistoode kuigi palju pinget. Otseselt väita, et väga kehvake töö, poleks mõistagi ilus ja õiglane. Sest hääl on tal ju endiselt võimas, väljendusrikas. Lood aga valdavalt atraktiivsed pole.

Sissejuhatav praktiliselt instrumentaalne, väheste „pealeloetud sõnadega“ lühike nimilugu on muidugi väga okei. Seejärel annab pikalt oodata, enne kui midagi tähelepanuväärset ära fikseerib. Oled sa ingel või oled sa saatan, arutleb näiteks missikate taustaks ka viisi poolest ideaalselt sobiv „Twice“. Kuid tõeline kulminatsioon saabub lauluga „Masochist“, lausa meeleheitest karjuv tunnetedraama, millised emotsioonid küll siit välja pigistatakse! Nagu vihjatud, laulude natuke vabamas vormis edasi antud sõnastused ongi üldiselt „Liberationi“ tugevamaid külgi.

Mis otseselt stiili puutub, siis võiks ju öelda, et tüüpiline Aguilera – domineerib R&B ja hiphop. Kuid nagu ta ise on teravmeelitsenud, siis lõpuks koorub temast ikkagi välja soulilaulja.

--------------------------------

Christina Aguilera „Liberation“ (RCA)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee