Vaba aeg

„Balti akord“ Vabaduse väljakul  

Linnaleht, 23. august 2018, 16:07
Tallinna kammerorkestri kontsertmeistri Harry Traksmanni sõnul kõlas ühiselt koostatud kava Riias hästi kokku. Foto: Mati Hiis
Laupäeval kell 17 annab Tallinna kammerorkester koos Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkestri ja puhkpilliorkestriga Riga Vabaduse väljakul Balti riikide juubeliaasta suvelõpu ühiskontserdi „Balti akord“. Kontsert on tasuta.

Kolme Balti pealinna orkestrid esinesid koos eelmisel laupäeval Riias, järgneb kontsert laupäeval Tallinnas kultuuriööl ja 2. septembril Vilniuse Katedraali väljakul. Klassikast ja džässist koostatud kavaga esinevad orkestrid eraldi ja ühisorkestrina.

Kontserdi avapala on Riia orkestrilt, Arturs Maskatsi „Tango“, akordionisolist on Artūrs Noviks ja orkestrit juhatab Valdis Butāns. Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkestri esituses saab kuulda Jonas Jurkūnase „Varblase unistust“, solistid on pärimuslaulja Veronika Povilionienė ja Petras Vyšniauskas saksofonil, dirigent Modestas Barkauskas. Tallinna kammerorkestrilt koos Raivo Tafenauga saksofonil ja Tiit Kikasega viiulil kõlab aga remiks Jaan Räätsa kontserdist kammerorkestrile nr 1.

90 muusikut ühendava ühisorkestri esituses kõlavad Eino Tambergi „Avafanfaarid“, Tomas Leiburase „Vilniuse mosaiik“ ja Raimonds Paulsi „Võtan sind kaasa“. Duke Ellingtoni „Night Creature’i“ esitusel teeb kaasa džässtrio koosseisus Kirke Karja (klaver), Mihkel Mälgand (bass) ja Normunds Everts (trumm). Ühismusitseerimist juhatavad Modestas Barkauskas ja Valdis Butāns.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee