Arvamus

Hääd peonädalat! 

Ants Vill, vastutav toimetaja, 16. august 2018, 16:34
Öölaulupidu Eesti 95. aastapäeval Tartus.
Tänavusel, kodumaa juubeli aastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva pidulikumalt kui kunagi varem.

Peonädal algab uuendusliku üldluulepeoga, tipneb ilmselt rekordiliseks kujuneva kooriga ühislaulmisega pealinna lauluväljakul ning päädib juba traditsioonilisema, meditatiivse muinastulede ööga. President korraldab vastuvõtu Kadrioru lossi roosiaias. Siiski – paljud neil päevil toimuvaist arvukaist üritusist pole nii-öelda riiklikult korraldatud, vaid kohalike kogukondade omaalgatuslikud ettevõtmised ja mõeldud eelkõige endale, omakandi rahvale. See isetegemise vaim on iseloomulik kogu juubeliaastale.

Taasiseseisvumispäev pole sellise populaarsusega olnud kõigil neil 27 aastal, mis 1991. aasta kuumadest ja närvesöövatest augustipäevadest kulunud. Praeguseks on toona rahvapäästjana esinenud ja seetõttu paljude pahameele alla langenud figuurid taandunud, paljud nonde aastate kildkondlikud pinged hajunud, tähtpäevale antud poliitiline pitser kadunud. 20. august on vaieldamatult väga oluline päev meie lähiajaloos ning saamas sellisena endale ka väärika koha meie tähtpäevade kalendris ja kombestikus.

Viimaste aastate rahvusvaheliselt taas ärevad ajad on süvendanud meie rahva seas koostegemispüüdu, ühte hoidmise tahet, pannud ka meenutama käidud teed.

Taasiseseisvumispäev annab meile kõigile võimaluse mõelda kõigile neile aastatelegi, mis me impeeriumi ikkest taas vabad olla oleme saanud.

Kõigile kena taasiseseisvumispäeva ja meeleolukat peonädalat!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee