Vaba aeg

Mari Kalkun: lapse esinemissoov oli mullegi üllatus 

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 16. august 2018, 15:27
Mari Kalkun on innustanud laulma ka oma tütre, kelle kontserdidebüüt oli koos emaga Intsikurmus.Foto: Riina Põhjala
Võrumaa juurtega folklaulja Mari Kalkuni artistiteel oli suvel eriline hetk – juuli lõpus esines ta maagilises Intsikurmus toimunud festivalil koos oma nelja-aastase tütre Lindaga.

„Otsus sündis spontaanselt. Küsisin eelmisel õhtul enne kontserti tütrelt, kas ta tahaks minuga koos mõned laulud laulda, ja ta oli kohe nõus. Senimaani on ta võõraste ees esinemise koha pealt pigem häbelik olnud, nii et tema jaatus oli mullegi üllatuseks,“ selgitab Kalkun.

Kalkun astus üles Lastekurmu laval lastele mõeldud programmis, seega olid ka publikuks peamiselt lapsed. „Ideaalne koht, kust alustada, ja pealegi koduses keskkonnas keset metsa. Esinemine kulges lõbusalt ja meiega liitus hiljem hulk teisigi lapsi,“ märkis Kalkun ning lisas, et mõlemad lauljad jäid kontserdiga igati rahule.

Äge kogemus

Mari Kalkuni aasta lõpus ilmunud album „Ilmamõtsan“ on saanud üksjagu kiitust, teiste hulgas Briti lehelt The Guardian. Pole siis ka suur ime, et ta suvi on möödunud mitme suure festivali tähe all. Ta on üles astunud Eestis Hiiu folgil ja Viljandi pärimusmuusika festivalil.

„Need on alati positiivsed ja hubased. Lisaks esinesin Briti ühel suuremal maailmamuusika festivalil WOMAD ja sarnase põhimõttega saksa Rudolstadt-Festivalil. Mõlemad on mastaapsed folgipeod. Tõeliselt vägev oli just Rudolstadt – sarnaselt Viljandiga on see loodud toredasse väikesesse ja ajalooliselt kihvti linna –, kuid tõelise elamuse pakkus publik. Esimest korda nägin kuulajaskonda, kus ligi tuhandepealine publik ka väliskontserdil ülimalt aupaklikult ja tõelise keskendumisega kuulas, ilma et keegi oleks lobisenud või lärmakalt õllesabas seisnud,“ märgib Kalkun. Tema sõnul on Eestis paraku kujunenud kuidagi tavaks, et sisekontsertidel suudavad kuulajad hästi esinejale keskenduda, kuid väliskontserdid on pigem kokkusaamise kui pühendunud kuulamise paigad.

Järgmiseks osaleb Mari Kalkun koos Tõnis Mäe, Ott Leplandi, Karl-Erik Taukari, Mari Jürjensi ja Liisi Koiksoniga 19.–26. augustini kestval politsei- ja piirivalveorkestri tuuril „Mööda piiri“. „Ida-Virumaalt alguse saav tuur teeb mööda piiri liikudes terve tiiru Eestile peale. See tähendab, et piiriäärsed kontserdikohad on sageli üsna ootamatud. Esitusele tuleb vaid uus laululooming, kaasaegne isamaaline mõte tekstis ja heliloomingus,“ tutvustab Mari Kalkun.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee