Värsked Tallinna uudised

GALERII | Mupo: enamus vanalinna toitlustusasutustest ei sorteeri biojäätmeid 

Toimetas Kristel Veerus, 14. august 2018, 12:38
Foto: Mupo
Möödunud reedel tegid Mupo ja keskkonnaameti töötajad kaasa „jäätmeringi“ Keskkonnateenuste kogumisautoga vanalinnas, et heita pilk peale toitluskohtade jäätmekäitluse olukorrale. Kuna varasematel aastatel on biojäätmete sorteerimise osas olnud vajakajäämisi, siis otsustati eksperimendi korras prügiveoautoga varahommikune ring kaasa teha.

Olukord oli hullem, kui oodati – viieteistkümnest toitlustuskohast kaheteistkümnel oli biojäätmete konteinerid täiesti tühjad.

Kruglovi sõnul on põhiprobleem selles, et suvisel ajal riknevad jäätmed väga kiiresti, samas äravedu toimub liiga harva – kaks korda nädalas. Paljud biojäätmete konteinereid ei kasutagi – kõik läheb ühte kohta. Teistel on päeva lõpuks biojäätmete konteiner ääreni täis ja ülejäänud läheb sinna, kuhu mahub. Nii satuvad jäätmed olmeprügisse, mida veetakse ära tihedama sagedusega. Kuigi keskkonnateenused on valmis äravedude kordi suurendama, ei olda sellest väga huvitatud. „Selge, et iga lisaveoga kaasneb rahaline väljaminek ja see pole firmale kasulik. Minnakse lihtsama vastupanu teed“.

Vaneminspektori sõnul on mitmel puhul põhjuseks ka vähene teadlikkus, sest toitlustusasutuste omanikud vahetuvad tihti ning uued firmaomanikud ja töötajad ei ole jäätmeseaduste nõuetega end kurssi viinud.

Praeguseks on mupo alustatud 12 menetlust. Maksimumtrahv juriidilisele isikule on 20 000 eurot. „Praktiliselt kõigi 12 juhtumi puhul oleks maksimumtrahv täiesti õigustatud – olukord oli ikka väga halb. Samas kinnitasid keskkonnateenuse töötajad, et tegemist oli suhtelist normaalse veoringiga. Mõned nädalad tagasi olevat pilt olnud palju hullem. Milline, sellele ei taha isegi mõelda“.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee