Dilaila

Kõrgharidust täie raha eest 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 9. august 2018, 15:49
Millegipärast arvavad kõik noored, et neil on pärast keskat vaja minna ülikooli. No aga mõelge: kui enamik neist läheb ülikooli, siis on ülikool väärt umbes sama palju kui keskkoolidiplom.

Ja reaktsioonina sellele teeb siis enamik endale magistri. Ning haridusasutused hõõruvad käsi, sest nende arvele tiksub pearaha.

Aga hiljuti sain teada, et ülikool on üks lõbus koht. Mitte ainult õlut joovatele tudengitele, vaid hoopis õppejõududele. Ja mitte ainult noorte laborantidega suhete loomise tõttu.

Näiteks on ühes Eesti ülikoolis (nime ei hakka ütlema, aga kuulub kolme prestiižsema sekka) üks professor, kellele meeldib õhtuti hilja kontorisse jääda ja edasi töötada. Palavate ilmade või personaalsete eelistuste tõttu teeb ta seda aga ... alasti! Võite ette kujutada mu koolivaheajal koristajana töötava täditütre üllatust, kui ta ühel hilisõhtul tühjas teaduskonnahoones tema kabinetti sisenes, et prügi välja viia, ning too tüüp istus porgandpaljalt hämaras ruumis arvutivalguses, prillid ninale vajunud. Just nii sünnib teadus! Või äkki teeb ta teaduse asemel interneti abil midagi muud?

Enivei, mu täditütar, kes ka muide tema loengutes käib, astus rahulikult sisse, võttis prügikoti, soovis professorile head õhtu jätku ja sammus itsitusi tagasi hoides taas välja.

Muide, too professor olla kunagi alluvatele öelnud: „Ma olen sellele ülikoolile nii tähtis, et võin kas või alasti mööda koridori joosta, nad ei laseks mind ka siis lahti!“ On ainult aja küsimus, millal ta aadamaülikonnas loenguid andma hakkab...

Nii et mingem ülikooli – pulli saab seal täie raha eest!

Ahjaa, tänu „Armastuse saarele“ on terve Pärnu rand täis veidra lõikega rannakostüüme. Kas te tahate endale tõesti V-kujulist päevitusranti või kustumatut Gucci logo?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee