Värsked Pärnu uudised

Üks nädal suure peoni: Pärnu on peagi taas Weekendi lainel 

Linnaleht, 09. august 2018, 15:49
Nädala pärast esineb Pärnu rannas Prantsuse tantsumuusika legend David Guetta.  Weekend Festival Baltic
Järgmisel nädalal Pärnu rannas jätkuval Weekend Festival Balticul on paljude hinnangul tänavu kõigi aegade esindluslikem esinejate nimistu.

Nii näiteks esineb neljapäeval Pärnus maailma raadiote üks mängitumaid artiste Post Malone, kelle hitt „Rockstar“ kerkis edetabelites esikohale muuhulgas USA-s, Austraalias, Kanadas, Portugalis, Iirimaal, Uus-Meremaal, Rootsis ja Soomes.

Reedel, festivali teisel päeval saavad muusikasõbrad nautida aga selliseid maailmanimesid nagu David Guetta ja Kygo. Ka 2015. aastal Weekend Balticul ja 2014. aastal Tallinna lauluväljakul esinenud Guetta elektroonilise tantsumuusika fännidele tutvustamist ei vaja. Tantsumuusika elav legend tegi näiteks 2016. aasta jalgpalli EM-i tunnusloo, tema tuntuimad hitid on „Titanium“, „When Love Takes Over“ ja „Without You“. Samuti reedel esinevat Kygot on festivali korraldajad üritanud Pärnusse meelitada juba aastaid ning see, et ta tänavu seal esineb, on suur töövõit.

Festivali laupäevasteks suurimateks staarideks on Hollandi DJ Hardwell, kes esines festivalil ka 2015. aastal. Lisaks saab kuulata kultusbändi The Prodigy, kes on olnud juba pea kolm aastakümmet maailma tantsumuusika teerajaja.

Mullust festivali külastas kolme päeva jooksul 75 000 muusikasõpra ja arvatavasti jääb ka tänavune publikunumber samasse kanti. Festivalikülastajad peavad aga arvestama, et Weekend toimub sel korral sularahavabalt. Tänu uuele süsteemile pääsevad külastajad kiiremini festivalialale, teenindus läheb kiiremini ning kaob ära vajadus rahakott üldse kaasa võtta.

Pärnu linnavalitsuse teatel muudetakse festivali ajal Pärnu ranna piirkonnas liiklust, kõige suuremad ümberkorraldused jäävad 16. ja 19. augusti vahele. Eile hakkasid Ranna ja Mere puiesteel vastassuunas liikuma raskeveokid, et festivaliala üles ehitada. Sama ootab ees pärast festivali lõppemist 22. augustini.

13.–20. augustini on suletud Mere puiestee Suvituse tänavast Hedoni spaani. 14.–19. augustini on Karusselli ja Aisa tänaval parkimispiirangud. „Paigaldame lühikestele tänavalõikudele parkimistakistused, et oleks võimalik üksteisest mööduda. Karusselli ja Aisa tänaval saab sõita mõlemas suunas, parkimine on lõiguti keelatud,“ ütles linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela.

Sisuturundus

Päevatoimetaja

+372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Reklaam ja kuulutused

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee