Värskemad linnauudised

Valik suve teise poole festivale 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 12. juuli 2018, 15:42
Sweet Spot Festival Tallinnas Kultuurikatla pargis esinweb tesite seas ka Chalice. Foto: Õhtuleht
Pool suve on juba küll möödas, kuid arvukalt põnevaid ja lahedaid muusikasündmusi-festivale veel alles ees. Siin on ülevaade huvitavamatest ja kõvemate staaridega festivalidest Eestis, lähinaabrite juures ja kaugemalgi Euroopas.

Veel jõuab

Masters of Rock Tšehhis Vizovices 12.–15. juulini

Festival algas küll juba sel neljapäeval, kuid tervelt kolm päeva tõsist rokkimist ootab veel ees. Muide, paljud Eesti rokisõbrad on seda üritust väisanud juba aastaid.

Neljal päeval astub üles 43 bändi. Nimekamate artistide hulgast leiab power metal’i lipulaeva Helloweeni, rokklauljanna Doro, Accepti endise vokalisti Udo Dirkschneideri ning Kissi bassisti ja laulja Gene Simmonsi. Põhjanaabreid esindab festivalil kunagi Eurovisioni võitnud Lordi ja Euroopas populaarne Amorphis. Ülejäänud bändidest olgu ära märgitud veel Kamelot, Avatar, Avatarium, Arch Enemy ja Masterplan.

Trendikad lähevad lõunasse

Positivus Festival Lätis Salacgrivas Zvejnieku pargis 20.–22. juulini

Kogu Baltikumi alternatiivmuusika tippsündmus Positivus toimub juba 12. korda ning on trenditeadlike eestlaste jaoks pea kohustuslikuks ürituseks kujunenud.

Festivalil üles astuvate artistide arv on muljetavaldav, lavasid on koguni viis. Lisaks Baltikumi tähekaardile jagub seegi kord rahvusvahelise kaliibriga esinejaid. Kolmeks peastaariks võib tinglikult pidada Nick Cave & The Bad Seedsi, korralikku mürglit tegevat The Prodigyt ja fantastilise häälematerjaliga Tove Lod. Ära olgu märgitud veel Lauv ja Torres ning Years & Years.

Rokk Haapsalus

Rock in Haapsalu Haapsalus piiskopilinnuses 21. juulil

Eelmisel aastal oli Haapsalu rokiüritus vägevamas formaadis. Seekord on ettevõtmine kaunis tagasihoidlik, kuid põnev ikkagi. Ürituse peaesineja on Sloveenia-Horvaatia päritolu 2Cellos, duo tuleb siia menuka maailmatuuriga „The Score World“. Eestist saab kuulda ka alternatiivroki triot Sibyl Vane’i ja fantastilist The Ilves Sistersit, kes viiulitega imesid teeb. Ning muidugi leedukate laheda nimega indie-kollektiivi Colours of Bubblesit.

Elustiilipidu

Sweet Spot Festival Tallinnas Kultuurikatla pargis 27.–28. juulini

Esmakordselt toimuv festival ühendab kvaliteetse muusika, põneva kunsti, maitsva toidu ja joogi ning meeldiva seltskonna. Öeldakse isegi, et tegemist on pigem euroopaliku elustiili festivaliga. Esinejate nimekiri on vägagi esinduslik. London Grammar, José González, Roisin Murphy, Mew, Ewert and the Two Dragons, Trad.Attack!, NOËP, Mahavok, Miljardid, Vaiko Eplik, Chalice, Leslie Da Bass, Reket – kokku nii veerandsada artisti.

Suurim metal’i-üritus

Wacken Open Air Saksamaal Wackenis 2.–4. augustini

Tõeliselt rahvusvaheline, sel aastal järjekorras 29. korda toimuv metal’i-festival on viimastel aastatel eranditult lõpuni välja müüdud. Müristavaid ja mürgeldavaid bände on 150 ringis, publikut peaks tulema „tavapärane“ 80 000. Tallinnast on Metal Travel Agency buss aastaid W.O.A.-le sõitnud, kuid vaevalt et enam sinna ainumatki kohta leiab.

Parim Euroopa muusika

Flow Festival Soomes Helsingis Suvilahtis 10.–12. augustini

Flow’d loetakse üheks paremaks Euroopa muusikafestivaliks. Sellel linnakeskkonnale ja kunstile keskenduval üritusel on ühendatud indie-roki, džässi, underground-hiphopi, elektroonilise muusika ja DJ-tähed.

Suvilahtisse jagub kolmel päeval esinema kokku sadakond artisti. Tänavu on teiste seas nimekirjas Kendrick Lamar, Patti Smith, Arctic Monkeys, Lauryn Hill, Charlotte Gainsbourg, St. Vincent ning Karina, Alma ja Kynnet Soomest.

Weekend Pärnus

Weekend Festival Baltic Pärnus rannas 16.–18. augustini

See on Eesti üks vingemaid elektroonilise tantsumuusika festivale, noortele ja nooruslikele mõeldud korralik lõputu pidutsemine vabas õhus, mida iseloomustab tõeliselt rahvusvaheline artistide paraad ja publik. Kolmepäevase festivali külastajate üldarvuks prognoositakse 60 000.

Sel korral on tähtsamad staarid David Guetta ja Post Malone. Esindatud on ka Hollandi tantsumuusika raskekaallased Afrojack ja Oliver Heldens. The Prodigy olevat samuti tulekul.

Weekend Helsingis

Weekend Festival Finland Soomes Helsingis Hietaniemi rannas 17.–19. augustini

Ülipopulaarne elektroonilise ja urban-muusika festival toimub juba seitsmendat korda ning on tänavu kolinud Helsingi südamesse. See on tõeline massiüritus: kolmel päeval oodatakse kokku ligi 100 000 inimest. Ülikallis visuaalne vaatemäng käib asja juurde, mingis mõttes on tegu äärmiselt elitaarse vabaõhupeoga... Soovitatav vanus on siiski vähemalt 15+!

Üritus kubiseb tähtedest ja staar-DJ-st. Kohal on näiteks David Guetta, Martin Garrix, Don Diablo, XXXTentacion ja Hardwell.

Vene pop

Tanzevalnaja Volna Tallinnas lauluväljakul 22. augustil

Tantsulaine on piltlikult öeldes vene(keelse) popmuusika pidupäev. Külla tulevad seekord lausa megastaarid Venemaalt. Vera Brezneva, Serebro, Ruki Vverh!, Virus ja aastate eest ilma teinud tüdrukuteduost T.A.T.U. tuttav Julia Volkova, samuti korduvalt Eestis käinud Serebro. Staarid säravad endiselt, puistavad ilmselt seegi kord rahva hitisajuga üle.

Üheksakümnendad

We Love The 90’s Tallinnas lauluväljakul 23.–25. augustini

Kahtlemata on see Eesti suurim retrofestival, võib-olla isegi terve Euroopa mastaapseim. Ülimenukas üritus sai tegelikult Soomest alguse ja seda on nüüd (paralleelselt) meilgi korraldatud, sel aastal on jõutud neljanda korrani.

Artistide arv peaks ulatuma paarikümne kanti, suuremad tähed tulevad peamiselt Saksamaalt ja Rootsist. Kavast leiab teiste seas No Mercy, KLF feat. Wanda Dee, Whigfieldi, La Bouche’i, S Clubi, Londonbeati, Twenty 4 Seveni, 2 Brothers on the 4th Floori, Nana ja Loona.

Samal teemal

20. juuli 2018, 22:40
GALERII | Positivus festival sai avapaugu!
20. juuli 2018, 22:33
FOTO | Tove Lo välgutas Positivusel rinda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee