Värsked Tallinna uudised

Tallinna suvesündmuste assortii 

Ants Vill ants.vill@linnaleht.ee, 12. juuli 2018, 15:36
Urmas Laansoo turtvustab botaanikaaias roose. Foto: Õhtuleht
Visklas avatakse Eesti suurim kiigepark

14. juuli keskpäeval avatakse Harjumaal Kose lähedal Viskla külas vabariigi 100. aastapäevaks rajatud kiikla. Eesti suurimas kiigepargis on üle 50 vanadel ja moodsatel kiigetüüpidel põhinevat kiike. Avasündmusega tähistatakse ka Viskla külakeskuse 5. sünnipäeva. Kiigeparki mahub korraga kiikuma 100 külalist. Kiikla annab võimaluse hakata külas tähistama aastasadu tuntud kiikumisega seotud rahvakalendri tähtpäevi, nii on võimalik need kombed taaselustada. Üritustele on oodatud kõik asjast huvitatud koduvallast ja kaugemaltki. Enne pargi avamist, kell 11 toimub külaplatsil Eesti Kiikinguliidu ja Kiva-Kiikingu korraldatav kiikinguvõistlus. 

Legendaarsed roosipäevad botaanikaaias

14. ja 15. juulil toimuvad Tallinna botaanikaaias taas roosipäevad. Sel korral on tähelepanu keskmes Eestis aretatud sordid, mis on tähistatud sinimustvalge kleebisega. Jaanipäevast sügiskülmadeni värvikas ja õiterohkes rosaariumis on võimalik õitsemas näha ligikaudu 680 sorti roose 31 sordirühmast. Roosipäevadele pääseb piletiga.

Päevakava rosaariumis:

Kell 11, 12 ja 14 ekskursioonid, kollektsioone tutvustavad Urmas Laansoo, Krista Kaur, Tiia Jaanus ja Svetlana Gornostajeva. Ekskursioonidel saab osaleda lisatasu eest.

Kell 13 kontsert.

Kell 15 taimsete tõrjevahendite töötuba, kus õpetatakse neid valmistama.

Roosipäevade ajal on võimalik küsida nõu spetsialistidelt, saab osta roosiistikuid ja Eesti looduskosmeetikat.

Roosipäevade ajal on botaanikaaia territoorium avatud kella 10–20, kasvuhooned kella 11–19. 

Kontserdid Löwenruh’ pargis

Löwenruh’ pargi vabaõhulaval (Mustamäe tee 59a) toimuvad juba kuuendat suve kolmapäeviti kell 19 tasuta kontserdid. 18. juulil esinevad Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld, 25. juulil Mait ja Mikko Maltis, 1. augustil Birgit Sarrap ja Peter Põder. Kontserdiõhtute sarjale paneb 8. augustil punkti ansambel Kratt. 

Europa Cantat Tallinnas

Esmakordselt Eestis toimuvale Euroopa ühele suuremale muusikaüritusele, 28. juulist 4. augustini kestvale Europa Cantatile Tallinnas saabub tuhandeid lauluhuvilisi ja koorimuusikaasjatundjaid üle maailma. Registreerunud on üle 4000 osaleja 50 riigist. Festivali tipphetk on avakontsert 28. juulil kell 20 Vabaduse väljakul, peaesineja on vokaalansambel The Swingles Suurbritanniast. 3. augustil kell 19 toimub kontsert „Palju õnne, Eesti!“ Tallinna lauluväljakul, lisaks ootab ees hulk kontserte mitmel pool Tallinnas. Loe lähemalt www.ectallinn2018.ee.

Tallinna orelifestival 28. juuli –12. august

32. Tallinna rahvusvahelise orelifestivali fookuses on Eesti vabariigi 100 aasta tähtpäev.

Tähelepanu all on ka meie suured klassikud, nagu Rudolf Tobias, kelle surmast möödub 100, Artur Kapp, kelle sünnist möödub 140, ja Peeter Süda, kelle sünnist möödub 135 aastat. Tallinna saabuvad kontserte andma maailmanimed – Amsterdami Concertgebouw organist Erwin Wiersinga ja Saksamaa orelikorüfee Gerhard Weinberger. Vabariigi juubeliaasta puhul astuvad üles ka Läti ja Leedu kolleegid ning loomulikult pea kõik Eestis tegutsevad kontsertorganistid. Festivali kunstiline juht on professor Andres Uibo.

Eesti rikkus on meie ajaloolised orelid kuulsatelt Saksa orelimeistritelt, nagu Sauer, Ladegast, Voit, Walcker jt, mille on UNESCO koos Saksa orelimuusikaga tunnistanud maailma suurimasse kultuuripärandisse kuuluvaks. UNESCO nimekirjas ja kaitse all on ka Tallinna vanalinnas olevad orelid ja orelimuusika.

Festivali avakontsert toimub 4. augustil kell 20 Tallinna toomkirikus. Seal astuvad üles Peterburi kloostri meeskoor Optina Pustõn ja Aare-Paul Lattik (orel). Kontserte toimub pea kõigil järgnevatel päevadel nii Tallinnas kui ka teistes Eesti paikades.

Kava vaata lehelt concert.ee kavade valikust festivalide alajaotusest. 

Kontsert Ravila pargis

Nõmme suvise kontserdisarja „Pargikontserdid Ravila pargis“, mille kestel esinevad Nõmmel tuntud muusikud, lõpetavad 9. augustil Laura Põldvere (pildil) ja kitarrist Kusti Lemba. Kontsert on tasuta. Ravila park asub aadressil Ravila 13. See Lõuna ja Ravila tänava nurgal asuv park on 2007. aastast riikliku kaitse all. Kohale pääseb bussidega nr 14, 18 ja 33 (Nurme peatus) või rongiga (Nõmme peatus).

Itaalia lavastus „Boheem“ Birgitta festivalil

Rahvusvahelist kuulsust kogunud Birgitta festival Pirita kloostri varemetes on tänavu pühendatud festivali eestvedajale, meie seast lahkunud maestro Eri Klasile. Tallinna Filharmoonia korraldatav festival kestab 9.–18. augustini ning sinna oodatakse 8000 külalist.

9. ja 11. augustil kell 19 tuleb ettekandele Giacomo Puccini ooper „Boheem“, mis on üks kolmest maailma tuntumast ja sagedamini esitatud ooperist. Ooperi on lavastanud Marco Gandini Puccini koduteatrist Lucca Giglio teatrist Itaalias. Lavastuse dekoratsioonid, kostüümid ja rekvisiidid pärinevad Rooma ooperi- ja Lucca Giglio teatrist. Mimi rollis astub üles Juyoung Hong ja Musetta rollis Lara Lagni. Kaasa teevad Estonia poistekoori ja Tallinna muusikakeskkooli lastekoori lauljad, Eesti Filharmoonia kammerkoor ning festivaliorkester. Dirigent on Risto Joost.

Samal teemal

13. august 2018, 18:22
Valter Soosalu noorte galakontserdil dirigeerimisest: ühe loo ajal hakkasid kõik tüdrukud järsku nutma

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee