Värsked Tallinna uudised

Juulis kulmineeruvad Kadrioru 300. aastapäeva pidustused 

Linnaleht, 12. juuli 2018, 15:34
Kadrioru pargi üks tuntumaid paiku on luigetiik.Foto: Teet Malsroos (Õhtuleht)
22. juulil täitub 300 aastat Kadrioru lossi- ja pargiansambli rajamisest. Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul asuti Tallinna lähedale euroopalikku suvelossi rajama.

Mitmesse sajandisse ulatuva ajaloo jooksul on Kadrioru ilme palju muutunud. On rajatud hooneid, istutatud puid, tekkinud terved elamukvartalid ja lisandunud uusi kultuurikihte. Muutustest hoolimata on Kadrioru südameks ja piirkonna identiteedi alglätteks endiselt suursugune ja põneva ajalooga lossi- ja pargiansambel.

21. juulist saab Kadrioru kunstimuuseumis vaadata suurt juubelinäitust „Kadriorg 300“. Väljapanekus on esitatud Kadrioruga seotud inimesed, pargi plaanid ja hoonete ehitusjoonised, vanad gravüürid ja fotod, filmikroonika kaadrid ja kunstiteosed, mida elavdavad ajaloolised kostüümid Aleksandr Vassiljevi fondi kogust.

22. juulil tähistatakse suurt juubelipäeva kogu Kadriorus. Avatseremoonia toimub Kadrioru lossi ees kell 12. Sellele järgnevad lossiaiamängud: mängulised ja loomingulised tegevused lastele ja täiskasvanutele, kus osalevad Kadrioru kunstimuuseum, Kadrioru park, Peeter I majamuuseum, Mikkeli muuseum, lastemuuseum Miiamilla, Kumu, Vilde muuseum ja restoran Mon Repos. Külastada saab ka presidendi kantselei roosiaeda ja Kadrioru majakat Lasnamäe klindi nõlval. Kõik väljas toimuvad tegevused on tasuta, muuseume (v.a Kumu) saab külastada sünnipäevahinnaga 1 euro.

Juubelipäev tipneb kell 16 algava galakontserdiga „Kadriorg 300“ Kadrioru pargi kontserdiväljakul. Esineb üle-eestiline noorte sümfooniaorkesterdirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Solistidena astuvad üles Elina Nechayeva, Kalle Sepp ja Andreas Lend ning kaasa teevad ajaloolise tantsu teatri Petit Trianon artistid Peterburist. Kontsert on tasuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee