Värskemad linnauudised

Kuidas suvi üle elada 

Ants Vill, vastutav toimetaja, 12. juuli 2018, 15:29
Suveaeg, siis kui elu on kerge... Teet Malsroos
Suveaeg, siis kui elu on kerge... Ooperist „Porgy ja Bess“ tuntud hällilaulu sõnad ei tule paljudel meelde, kui taas suveaeg kätte jõudnud.

Nii palju on aasta jooksul kogunenud tegemata töid, aga ka lugemata raamatuid, nägemata filme, et kõige sellega tegelemiseks jätkuks napilt ühest puhkusest. Ja kõigega niikuinii valmis ei jõua. Veel teinegi puhkus oleks vajalik, et kõige selle tasategemise pingutusest välja puhata.

Ei, nii pole küll hea. Kui puhkusekell lööb, siis tuleb ikka puhata, mitte veel rängemalt tööle asuda. Samas, ka praktilise puhkamise harjutustega ei maksa liiale minna, iga päeva ja tundi lõpuni ära planeerida. Jah, nii palju on käimata paiku, kohtamata inimesi, kogemata seiklusi.

Pigem käituda aeglustatud tempos, nagu oleks puhkust vähemalt kahe kuu jagu. Ainult kiirustamata saab tegelikult tabada hetke, tunnetada aja kulgemist ning see rahulik kulg enda kasuks pöörata. Kohtuda inimestega, käia paikades. Astugem aja aeglustamise ühingu mittekoosseisuliseks liikmeks, et suveajal oleks elu kerge.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee